Prodává se nejdražší byt v Česku. V centru Prahy nabízí velkou terasu i parkování

Martina Marečková
29. 8. 2017 20:35
Luxusní apartmán je v posledním patře rezidenčního projektu s názvem Celínka, v němž po dokončení rekonstrukce vznikne celkem osm bytů a dva obchody.
Projekt Celínka
Projekt Celínka | Foto: Svoboda & Williams

Praha - Nedaleko Pařížské ulice v pražském Josefově prochází kompletní rekonstrukcí raně funkcionalistický dům. Jeden z bytů se v něm prodává za 80 milionů korun, což při přepočtu vychází na rekordních 421 tisíc korun za metr čtvereční.

"Zatím jsem evidoval nejdražší plochu bytu za 340 tisíc korun za metr čtvereční v pražské Křemencově ulici," říká k tomu František Brož, analytik portálu Cenovámapa.org.

Jeden z bytů v projektu Celínka. (Fotografie přímo z nejdražšího bytu firma neposkytla.)
Jeden z bytů v projektu Celínka. (Fotografie přímo z nejdražšího bytu firma neposkytla.) | Foto: Svoboda & Williams

Luxusní apartmán je v nejvyšším patře rezidenčního projektu s názvem Celínka, v němž po dokončení rekonstrukce vznikne celkem osm bytů a dvě obchodní jednotky. K nejdražšímu bytu náleží i velká terasa.

Ceny bytů v projektu Celínka jsou jen na vyžádání, Aktuálně.cz však má ceník k dispozici. Ostatní byty vycházejí kolem 270 tisíc korun na metr čtvereční a ke všem vlastníci dostanou místo v automatickém parkovacím systému. Ze všech bytů je výhled na kostel svatého Ducha a Španělskou synagogu.

Byty v tomto projektu se objevily v nabídce realitní kanceláře Svoboda & Williams před několika týdny. Dům byl postaven v roce 1927. V jeho přízemí byla dříve herna a kavárna. Podle prodejce budou všechny velkometrážní byty (157 až 240 metrů čtverečních) ve funkcionalistickém stylu.

Jeden z bytů v projektu Celínka. (Fotografie přímo z nejdražšího bytu firma neposkytla.)
Jeden z bytů v projektu Celínka. (Fotografie přímo z nejdražšího bytu firma neposkytla.) | Foto: Svoboda & Williams

Dům na adrese Elišky Krásnohorské 5 vlastní firma PPH Eliska, kterou ovládá rakouská společnost East Advisors Vermögensverwaltung ze skupiny Julius Meinl. Stejná firma vlastní i legendární Grand hotel Evropa na Václavském náměstí. I tato budova prochází rekonstrukcí.

Mezi tuzemské rekordmany patří dům na Staroměstském náměstí přímo naproti orloji. Izraelský developer za něj loni zaplatil přes 415 milionů korun (za metr 216 tisíc). Jednalo se ale o dům před rekonstrukcí, a nikoliv o dokončený byt.

Jeden z bytů v projektu Celínka. (Fotografie přímo z nejdražšího bytu firma neposkytla.)
Jeden z bytů v projektu Celínka. (Fotografie přímo z nejdražšího bytu firma neposkytla.) | Foto: Svoboda & Williams
Projekt Celínka
Projekt Celínka | Foto: Svoboda & Williams
 

Právě se děje

před 4 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 4 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy