Pošta končí se sledováním ceny benzinu, nevydělávala na něm

Ekonomika Ekonomika
3. 2. 2015 13:49
Projekt odstartoval v dubnu roku 2013 jako jedna z doplňkových aktivit státního podniku.
Foto: Thinkstock

Praha – Projekt Tankuj levněji, v jehož rámci poštovní doručovatelé sledovali cenu pohonných hmot na čerpacích stanicích, končí. Informovala o tom Česká pošta.

„S ohledem na další strategii směřování podniku související zejména s posílením kapacity doručovatelské sítě došlo k 31. lednu k ukončení terénního sběru informací na všech čerpacích stanicích,“ říká mluvčí státního podniku Matyáš Vitík.

Podnik je podle něj připraven dále jednat se všemi obchodními partnery o podmínkách převzetí webového portálu www.tankujlevneji.cz pro další komerční využití.

„Z našeho pohledu splnil projekt očekávané cíle a přispěl ke zvýšení kvality poskytovaných služeb motoristům,“ tvrdí mluvčí.

Projekt odstartoval v dubnu roku 2013 jako jedna z doplňkových aktivit státního podniku. Na povinnost zaznamenávat ceny u pump si stěžovali někteří doručovatelé, které to zdržovalo od hlavní činnosti.

Státní podnik neměl z projektu žádné příjmy. "Primární ambicí projektu není jeho výdělečnost, ale to, aby firmy a občané měli relevantní informace o cenách v jednotlivých částech republiky," vysvětlila online deníku Aktuálně.cz tehdejší mluvčí České pošty Marta Selicharová.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Zelenskyj odvolal šéfa ozbrojených sil země

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal vrchního velitele ozbrojených sil země Ruslana Chomčaka. Podle ukrajinské tiskové agentury Unian to oznámil prezidentský mluvčí, který odvolání zdůvodnil napětím mezi ozbrojenými silami a ministerstvem obrany.

"Volodymyr Zelenskyj nemá pochyb o vlastenectví, věrnosti přísaze a profesionalitě Ruslana Chomčaka, ale chce vidět synergii mezi ministerstvem obrany a ozbrojenými silami Ukrajiny, kterou nyní nepozorujeme. Pozorujeme naopak konflikty," uvedl mluvčí hlavy státu.

Chomčakovo místo zaujme Valerij Zalužnyj, který nyní stojí v čele operativního velitelství Sever. Chomčak dostane funkci v Radě národní bezpečnosti a obrany, což je orgán podléhající prezidentovi Ukrajiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy