Pošta končí se sledováním ceny benzinu, nevydělávala na něm

Ekonomika Ekonomika
3. 2. 2015 13:49
Projekt odstartoval v dubnu roku 2013 jako jedna z doplňkových aktivit státního podniku.
Foto: Thinkstock

Praha – Projekt Tankuj levněji, v jehož rámci poštovní doručovatelé sledovali cenu pohonných hmot na čerpacích stanicích, končí. Informovala o tom Česká pošta.

„S ohledem na další strategii směřování podniku související zejména s posílením kapacity doručovatelské sítě došlo k 31. lednu k ukončení terénního sběru informací na všech čerpacích stanicích,“ říká mluvčí státního podniku Matyáš Vitík.

Podnik je podle něj připraven dále jednat se všemi obchodními partnery o podmínkách převzetí webového portálu www.tankujlevneji.cz pro další komerční využití.

„Z našeho pohledu splnil projekt očekávané cíle a přispěl ke zvýšení kvality poskytovaných služeb motoristům,“ tvrdí mluvčí.

Projekt odstartoval v dubnu roku 2013 jako jedna z doplňkových aktivit státního podniku. Na povinnost zaznamenávat ceny u pump si stěžovali někteří doručovatelé, které to zdržovalo od hlavní činnosti.

Státní podnik neměl z projektu žádné příjmy. "Primární ambicí projektu není jeho výdělečnost, ale to, aby firmy a občané měli relevantní informace o cenách v jednotlivých částech republiky," vysvětlila online deníku Aktuálně.cz tehdejší mluvčí České pošty Marta Selicharová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy