Pardubický kraj získal 122 milionů na zaplavené silnice

ČTK ČTK
25. 7. 2013 13:44
Záplavy postihly koncem června Pardubicko a Chrudimsko.
Foto: Radek Nohl

Pardubice - Pardubický kraj získal od Státního fondu dopravní infrastruktury 122 milionů korun na odstraňování povodňových škod na silnicích.

Informoval o tom mluvčí hejtmanství Jakub Rychtecký. Záplavy postihly koncem června Pardubicko a Chrudimsko, voda poškodila silniční mosty, propustky, vozovky, opěrné zdi a silniční svahy.

Celkový účet za poničené silnice podle kraje dosáhne 122 milionů korun, státní dotace by tedy měla pokrýt vše. Podle dřívějšího odhadu Správy a údržby silnic Pardubického kraje by se poškozené komunikace mohly stihnout opravit do konce listopadu.

Správa a údržba silnic Pardubického kraje musela během záplav uzavírat komunikace zejména v okolí řeky Chrudimky a také v některých částech Pardubicka.

Nejvíc byly poškozené silnice v regionu Pardubic, Chrudimi, Holic, Hlinska, Luže, Přelouče, Třemošnice a Moravské Třebové. Hlavní škody vznikly na opěrných zdech a silničních svazích, vyčísleny byly na více než 56 milionů korun.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy