Foto: Z Palmovky vzniká druhý Anděl. Podívejte se na proměnu pražské čtvrti

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Developeři mohutně investují do přestavby pražské Palmovky a jejího okolí. Podle společnosti Metrostav se Palmovka během několika let promění v administrativní centrum podobné smíchovskému Andělu.
V dubnu 2014 začal Metrostav stavět pro radnici Prahy 8 projekt Nová Palmovka, kam se měl po dokončení přestěhovat i úřad osmé městské části. Nové vedení radnice si však poté nechalo udělat audit projektu, z něhož vyplynuly nejasnosti ohledně vlastnictví budovy. Ukázalo se, že pozemek, na kterém projekt vzniká, patří hlavnímu městu. Praha 8 se začala obávat, že smlouva s Metrostavem není platná. Celou věcí se nyní zabývá soud a firma zastavila stavební práce, dokud se věc nevyjasní.
Stavbu nového sídla za více než 1,1 miliardy korun schválila Praha 8 již v roce 2010. Dosud vyplatila stavební firmě asi polovinu částky. Metrostav se o další peníze s Prahou 8 soudí.
Letos v květnu Praha oznámila, že spolu s radnicí Prahy 8 a Metrostavem podepíšou vzájemné memorandum. Podle něj strany stáhnou vzájemné žaloby a mimosoudně se vyrovnají. Budovu by pak mělo získat hlavní město za cenu určenou znaleckým posudkem. (Na obrázku je vizualizace projektu.)
Foto: Jakub Plíhal
Adam Váchal Jakub Plíhal Adam Váchal, Jakub Plíhal
31. 8. 2017 8:18
Developeři investují miliardy do proměny pražské Palmovky a jejího okolí. Kanceláře na místě staví společnosti Metrostav a Crestyl. U Libeňského mostu vznikají také bytové projekty.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy