Foto: Z Palmovky vzniká druhý Anděl. Podívejte se na proměnu pražské čtvrti

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Developeři mohutně investují do přestavby pražské Palmovky a jejího okolí. Podle společnosti Metrostav se Palmovka během několika let promění v administrativní centrum podobné smíchovskému Andělu.
V dubnu 2014 začal Metrostav stavět pro radnici Prahy 8 projekt Nová Palmovka, kam se měl po dokončení přestěhovat i úřad osmé městské části. Nové vedení radnice si však poté nechalo udělat audit projektu, z něhož vyplynuly nejasnosti ohledně vlastnictví budovy. Ukázalo se, že pozemek, na kterém projekt vzniká, patří hlavnímu městu. Praha 8 se začala obávat, že smlouva s Metrostavem není platná. Celou věcí se nyní zabývá soud a firma zastavila stavební práce, dokud se věc nevyjasní.
Stavbu nového sídla za více než 1,1 miliardy korun schválila Praha 8 již v roce 2010. Dosud vyplatila stavební firmě asi polovinu částky. Metrostav se o další peníze s Prahou 8 soudí.
Letos v květnu Praha oznámila, že spolu s radnicí Prahy 8 a Metrostavem podepíšou vzájemné memorandum. Podle něj strany stáhnou vzájemné žaloby a mimosoudně se vyrovnají. Budovu by pak mělo získat hlavní město za cenu určenou znaleckým posudkem. (Na obrázku je vizualizace projektu.)
Foto: Jakub Plíhal
Adam Váchal Jakub Plíhal Adam Váchal, Jakub Plíhal
31. 8. 2017 8:18
Developeři investují miliardy do proměny pražské Palmovky a jejího okolí. Kanceláře na místě staví společnosti Metrostav a Crestyl. U Libeňského mostu vznikají také bytové projekty.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy