Luxusní značky u letiště. Největší outlet v Česku ožije

Foto: The Prague Outlet
Martina Marečková, HN
26. 7. 2014 21:20
Fotogalerie: Obchodní centrum bylo dokončeno v roce 2008, zůstává ale prázdné. Nový investor to chce brzy změnit.

Praha - Outletové centrum v Tuchoměřicích nedaleko letiště Václava Havla zřejmě konečně ožije. Projekt, který byl dokončen již v roce 2008, koupil od zkrachovalého italského developera nový investor, firma The Prague Outlet.

Ta chce otevřít prvních osmdesát obchodů na začátku roku 2016. V konečné fázi by mělo na ploše 31 tisíc metrů čtverečních vyrůst 180 obchodů. Centrum má cílit především na tuzemské zákazníky, hodně si ale díky své poloze slibuje také od turistů.

Manažeři nového outletového centra do něj nyní lákají obchodníky. Přesvědčit chtějí i luxusní značky, jako je například Dior, Armani, Hugo Boss nebo Ralph Lauren.

"Ladíme strategii, jak koho oslovit, a zatím se nesetkáváme s negativní reakcí," říká Martin Kubišta, ředitel společnosti The Prague Outlet s tím, že první smlouvy by mohly být podepsány ještě během léta.

Podívejte se, jak může nové centrum vypadat (pro vstup do galerie klikněte na úvodní obrázek).

 

Právě se děje

před 25 minutami

Čech převezl do Německa čtyři Syřany, u soudu dostal sedmiměsíční podmínku

Podmíněný trest sedmi měsíců vězení uložil v pondělí ve zrychleném řízení německý soud Čechovi, který o víkendu propašoval ze Slovenska do Saska čtyři Syřany. Informoval o tom v úterý server Dresdner Neuste Nachrichten.

Soud v saském městě Pirna shledal Čecha vinným z pašování lidí a řízení bez řidičského průkazu. Osmadvacetiletý muž v sobotu odpoledne podle obžaloby v lese na Slovensku vyzvedl čtyři Syřany a pak je přes Česko přivezl až do Německa. Spolková policie na podezřelou pětici narazila na dálničním odpočívadle nedaleko české hranice. Čecha na místě zadržela. Za propašování čtveřice údajně inkasoval 2000 eur (asi 50 500 korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy