Nejlepší výsledek za 15 let. V kinech se sešly trháky

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 7. 2015 12:08
Tržby českých kin stouply meziročně o 19 procent na 817 milionů korun. Do biografů přišlo o 17 procent víc diváků, celkem 6,33 milionu.
Na dobrých pololetních číslech se podílel i snímek Padesát odstínů šedi.
Na dobrých pololetních číslech se podílel i snímek Padesát odstínů šedi. | Foto: Focus Features

Praha - Tržby českých kin byly v prvním letošním pololetí nejvyšší za posledních 15 let, stouply meziročně o 19 procent na 817 milionů korun. Do biografů přišlo o 17 procent víc diváků, celkem 6,33 milionu. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Unie filmových distributorů (UFD).

Podle tajemníka unie Jaroslava Pecky se na dobrých číslech za první pololetí podílel jednak film Padesát odstínů šedi, české filmy a také animované filmy pro děti.

"Ve druhém čtvrtletí překvapil film Jurský svět. Přestože měl premiéru v červnu, tak počet diváků přesáhl 250 000," uvedl Pecka.

Erotický thriller Padesát odstínů šedi vede žebříček s počtem diváků 548 000 a tržbami 78 milionů korun. Americký film Avengers: Age of Ultron, založený na komiksech o superhrdinském týmu Avengers, je na druhém místě s tržbami 50 milionů korun. Třetí jsou Mimoni, kteří vydělali 45 milionů korun.

Průměrná cena vstupenky dosáhla v červnu 126 korun. Do první dvacítky filmů se dostalo šest českých filmů. Na sedmém místě například Život je život, osmý je Fotograf.

Do kin loni zavítalo o téměř pět procent více návštěvníků než rok před tím, celkem 11,6 milionu. Tržby biografů stouply meziročně o tři procenta na 1,46 miliardy korun.

 

Právě se děje

Další zprávy