Metrostav omezil práce na Palmovce, radnice neplatí faktury

ČTK ČTK
12. 5. 2015 14:16
Výstavba centra za více než 1,1 miliardy korun zatím zcela přerušena není, čeká se na obnovení jednání.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Cushman & Wakefield

Praha - Stavební firma Metrostav výrazně utlumila práce na výstavbě nové radnice na Palmovce v Praze 8. "Důvodem je to, že městská část neproplácí firmě faktury za asi 200 milionů korun," řekl mluvčí Metrostavu František Polák. Výstavba nového sídla radnice má stát zhruba 1,1 miliardy korun. Vyjádření Prahy 8 ČTK zjišťuje.

"Výrazně jsme omezili práce na stavbě, městská část nám odmítá proplácet faktury," uvedl Polák. Důvod neplacení prý firmě nikdo nesdělil.

Výstavbu však Metrostav zatím podle mluvčího zcela nepřerušil a na staveništi zůstává. "Rozdělané věci se musí dodělat. Stavba rovněž musí být chráněna, proto jsme staveniště neopustili. Jednání s radnicí se snažíme obnovit," řekl Polák.

Stavbu centra za více než 1,1 miliardy korun schválila Praha 8 již na konci léta 2010. Samotná výstavba začala loni v dubnu. Budova by měla zabírat plochu o rozloze více než 16 000 metrů čtverečních.

Záměr stavby v minulosti kritizovali tehdejší opoziční zastupitelé, kteří ji označovali za "megalomanskou". Současná koalice ANO, ČSSD a Strana zelených (vládnoucí s podporou KSČM) po volbách uvedla, že chce stavbu radnice společně s dalšími zakázkami prověřit.

 

Právě se děje

Další zprávy