Co chystá Nová Palmovka? V Praze roste další nákupní centrum

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
10. 11. 2014 14:00
Za rok a půl se výrazně promění okolí stanice metra Palmovka. Investorem miliardového projektu je radnice městské části Praha 8.
Na Palmovce se v roce 2016 otevře nové mlutifunkční centrum
Na Palmovce se v roce 2016 otevře nové mlutifunkční centrum | Foto: Cushman & Wakefield

Praha - Rok a půl před plánovaným otevřením jsou maloobchodní prostory nového multifunkčního centra Nová Palmovka téměř obsazeny.

"Maloobchodní část je pronajatá z 99 procent,“ hlásí realitní společnost Cushman & Wakefield, která je pověřena pronájmem prostor.

Největším nájemcem se stane Království železnic - tedy obří modelové kolejiště, které se na Palmovku přestěhuje ze svého dosavadního působiště na Smíchově.

Výstavba projektu přijde radnici Prahy 8 na více než miliardu korun.
Výstavba projektu přijde radnici Prahy 8 na více než miliardu korun. | Foto: Cushman & Wakefield

Do nové stavby v blízkosti stanice metra Palmovka zamíří například diskontní řetězec Lidl, drogerie Rossmann či restaurace Potrefená Husa. Chybět nebude třeba ani knihkupectví, papírnictví, banka nebo kadeřník.

Nová radnice

"Nová Palmovka se chce profilovat hlavně jako lokální centrum a místo pro setkávání lidí,“ říká Michal Přib z Cushman & Wakefield.

S výstavbou začala městská část Praha 8 letos na jaře. V současné době probíhá hrubá stavba, otevření pro veřejnost je naplánováno na první čtvrtletí roku 2016.

Součástí projektu je také nová kancelářská budova, která nabídne 7,5 tisíce metrů čtverečních kanceláří k pronájmu. "Pronájem těchto prostor se právě rozbíhá," dodává Přib.

Nová Palmovka
Nová Palmovka | Foto: NovaPalmovka.cz

V novém objektu najde své sídlo především radnice Prahy 8, jejíž úřady jsou nyní rozesety v okolí Palmovky. Kanceláře úřadu budou zaujímat plochu 12 tisíc metrů čtverečních.

Investorem projektu Nová Palmovka je samotná městská část Praha 8. Realizátorem stavby je pak Metrostav. Investice do výstavby multifunkčního centra o celkové rozloze 24 tisíc metrů čtverečních přesahují jednu miliardu.

Šest nováčků

Podle nejnovějších údajů poradenské společnosti CBRE připadá na každých tisíc obyvatel České republiky 320 metrů čtverečních nákupní plochy, přičemž ke konci příštího roku CBRE odhaduje 335 metrů čtverečních.

Jen v letošním roce v Česku přibylo šest nových nákupních center. Jako první bylo na začátku roku pražské Florentinum poblíž Masarykova nádraží. Na jaře následovaly Galerie Teplice, centrum Pivovar Děčín a pražské OC Lužiny. Na konci října bylo otevřeno také nákupní centrum Quadrio u stanice metra Národní třída. Ve čtvrtek 13. listopadu se otevře nákupní galerie Frýda ve Frýdku-Místku.

Další nákupní centra plánují své zprovoznění na příští rok. Půjde například o Central Kladno, Palác Stromovka, Géčko Ostrava nebo Bohemia Outlet Village v Benešovicích u Tachova.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy