Křetínského EP Industries může převzít Energetické opravny

ČTK ČTK
3. 2. 2014 13:32
S transakcí souhlasí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: EP Industries

Brno - Skupina EP Industries podnikatele Daniela Křetínského může převzít od společnosti Colora kadaňské Energetické opravny. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Rozhodnutí zatím není pravomocné. "Fúze nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,"  řekl předseda úřadu Petr Rafaj.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vedl pouze zjednodušené řízení. Posuzoval oblast modernizací, rekonstrukcí, montáží, oprav a servisních služeb v energetice, tedy činnosti, kterými se opravny zabývají.

EP Industries patří mezi přední průmyslová uskupení v ČR. Zahrnuje desítku podniků působících v energetickém strojírenství, dopravní infrastruktuře a automobilovém průmyslu. Mezi jinými například výrobce autobusů SOR.

Konsolidovaný provozní zisk (EBITDA) podniků z EP Industries za rok 2011 činil 1,6 miliardy korun při tržbách 9,6 miliardy korun. Podniky EP Industries zaměstnávají zhruba 3000 lidí.

Energetické opravny zajišťují opravy, modernizace a rekonstrukce technologických zařízení v energetice. Společnost Colora je stoprocentním vlastníkem od srpna 2010. V roce 2012 výnosy opraven překročily 800 milionů korun. Firma vydělala po zdanění 12 milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy