Křetínského EP Industries může převzít Energetické opravny

ČTK ČTK
3. 2. 2014 13:32
S transakcí souhlasí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: EP Industries

Brno - Skupina EP Industries podnikatele Daniela Křetínského může převzít od společnosti Colora kadaňské Energetické opravny. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Rozhodnutí zatím není pravomocné. "Fúze nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,"  řekl předseda úřadu Petr Rafaj.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vedl pouze zjednodušené řízení. Posuzoval oblast modernizací, rekonstrukcí, montáží, oprav a servisních služeb v energetice, tedy činnosti, kterými se opravny zabývají.

EP Industries patří mezi přední průmyslová uskupení v ČR. Zahrnuje desítku podniků působících v energetickém strojírenství, dopravní infrastruktuře a automobilovém průmyslu. Mezi jinými například výrobce autobusů SOR.

Konsolidovaný provozní zisk (EBITDA) podniků z EP Industries za rok 2011 činil 1,6 miliardy korun při tržbách 9,6 miliardy korun. Podniky EP Industries zaměstnávají zhruba 3000 lidí.

Energetické opravny zajišťují opravy, modernizace a rekonstrukce technologických zařízení v energetice. Společnost Colora je stoprocentním vlastníkem od srpna 2010. V roce 2012 výnosy opraven překročily 800 milionů korun. Firma vydělala po zdanění 12 milionů korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy