Hledá se Stavba roku. Prohlédněte si třicet uchazečů o titul

Hledá se Stavba roku. Prohlédněte si třicet uchazečů o titul
Do soutěže Stavba roku letos autoři přihlásili rekordní počet budov - celkem 72 dokončených staveb. Porota vybrala třicet, které postupují do druhého kola. V něm porotci zvolí patnáct finalistů. V následujícím přehledu jsou kandidáti seřazeni podle data přihlášení do soutěže. Prvním z nich je rekonstrukce Bílé věže v Hradci Králové. Autor: Jaromír Chmelík. Investor: Statutární město Hradec Králové.
Lávka přes Berounku v Hýskově. Autor: Novák a Partner. Investor: Obec Hýskov.
EcoCity v Malešicích v Praze. Autor: Podlipný Sladký architekti. Investor: JRD
Vysoká pec č. 1 – nástavba – Bolt Tower v Ostravě. Autor: Josef Pleskot. Projektant: AP Atelier
Foto: Stavba roku
Veronika Skálová Veronika Skálová
15. 8. 2015 11:48
Foto: Do druhého kola soutěže Stavba roku 2015 vybrala porota třicet uchazečů ze 72 přihlášených.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy