Hledá se Stavba roku. Prohlédněte si třicet uchazečů o titul

Hledá se Stavba roku. Prohlédněte si třicet uchazečů o titul
Do soutěže Stavba roku letos autoři přihlásili rekordní počet budov - celkem 72 dokončených staveb. Porota vybrala třicet, které postupují do druhého kola. V něm porotci zvolí patnáct finalistů. V následujícím přehledu jsou kandidáti seřazeni podle data přihlášení do soutěže. Prvním z nich je rekonstrukce Bílé věže v Hradci Králové. Autor: Jaromír Chmelík. Investor: Statutární město Hradec Králové.
Lávka přes Berounku v Hýskově. Autor: Novák a Partner. Investor: Obec Hýskov.
EcoCity v Malešicích v Praze. Autor: Podlipný Sladký architekti. Investor: JRD
Vysoká pec č. 1 – nástavba – Bolt Tower v Ostravě. Autor: Josef Pleskot. Projektant: AP Atelier
Foto: Stavba roku
Veronika Skálová Veronika Skálová
15. 8. 2015 11:48
Foto: Do druhého kola soutěže Stavba roku 2015 vybrala porota třicet uchazečů ze 72 přihlášených.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a místo toho zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Babiš v důvodové zprávě uvádí, že navrhované snížení daňového zatížení práce je zamýšleno pouze na dva roky. O definitivním daňovém režimu a výši sazeb se podle něj rozhodne podle aktuálního ekonomického a fiskálního vývoje.

 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy