Foto: Poslední průjezd před otevřením. Novinářské safari mělo dokázat, že už je D8 v pořádku

Kliknutím se dostanete do galerie.
O kusu asfaltu vedoucím přes chráněné území Českého středohoří se toho napsalo už tolik, že by to po vytisknutí na papír snad vystačilo na pokrytí celého asfaltového povrchu.
Dálnice D8 spojující Prahu a Drážďany je už totiž roky hotová, chybí posledních zhruba 12 kilometrů mezi obcemi Lovosice a Řehlovice, které se staví už devět let.
Původní cena za tento kus dálnice byla 8,9 miliardy korun. Během stavby cena stoupla o dalších 1,2 miliardy.
Plus další stamiliony na odklizení zeminy a znovupostavení dvou set metrů zničené dálnice, kterou v roce 2013 zavalil nestabilní svah po mohutných deštích.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 12. 2016 18:11
Jak vypadá poslední kus dálnice D8, vedoucí skrz České středohoří, těsně před otevřením? Ředitelství silnic a dálnic sezvalo novináře, aby se přišli přesvědčit, že vše probíhá, jak má. Jsme přitom šestnáct let po prvním termínu dokončení a 10 dní před zatím posledním termínem, který už se snad nepohne. Jako kdysi svahy v okolí.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy