Foto: Poslední průjezd před otevřením. Novinářské safari mělo dokázat, že už je D8 v pořádku

Kliknutím se dostanete do galerie.
O kusu asfaltu vedoucím přes chráněné území Českého středohoří se toho napsalo už tolik, že by to po vytisknutí na papír snad vystačilo na pokrytí celého asfaltového povrchu.
Dálnice D8 spojující Prahu a Drážďany je už totiž roky hotová, chybí posledních zhruba 12 kilometrů mezi obcemi Lovosice a Řehlovice, které se staví už devět let.
Původní cena za tento kus dálnice byla 8,9 miliardy korun. Během stavby cena stoupla o dalších 1,2 miliardy.
Plus další stamiliony na odklizení zeminy a znovupostavení dvou set metrů zničené dálnice, kterou v roce 2013 zavalil nestabilní svah po mohutných deštích.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 12. 2016 18:11
Jak vypadá poslední kus dálnice D8, vedoucí skrz České středohoří, těsně před otevřením? Ředitelství silnic a dálnic sezvalo novináře, aby se přišli přesvědčit, že vše probíhá, jak má. Jsme přitom šestnáct let po prvním termínu dokončení a 10 dní před zatím posledním termínem, který už se snad nepohne. Jako kdysi svahy v okolí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ministři zahraničí zemí EU vyzvali k zastavení bojů mezi Izraelem a Palestinci. Společné prohlášení kritické k Izraeli však nepodpořilo Maďarsko

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza v úterý uzavřela nejvýš od léta 2011

Pražská burza je nejsilnější za posledních téměř deset let. Index PX dnes uzavřel na 1143,3 bodu, což je jeho nejvyšší závěrečná hodnota od 3. srpna 2011. Vzhůru mu pomohly především akcie bank a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Ze 13 hlavních titulů, které ovlivňují hodnotu indexu PX, dnes šest uzavřelo obchodování se ziskem. Nejvýrazněji zdražily akcie banky Moneta, o téměř 2,5 procenta. Dařilo se také cenným papírům bankovní skupiny Erste a Komerční banky.

Mimo finanční sektor si nejvýrazněji polepšily akcie ČEZ. Jejich cena stoupla o 1,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy