reklama
 
 

Provoz na dvou opravovaných úsecích dálnice D1 se během víkendu ještě více omezí

26. 7. 2018 16:55
Provoz bude veden v jednom jízdním pruhu pro každý směr na úsecích mezi Ostředkem a Šternovem a mezi Hořicemi a Koberovicemi.

Praha - Omezení na dálnici D1 během víkendu vzrostou. Silničáři na úsecích mezi Ostředkem a Šternovem a Hořicemi a Koberovicemi přestaví kvůli pokračujícím opravám dosavadní dopravní omezení. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD)

Provoz bude zpočátku veden v jednom jízdním pruhu pro každý směr, v průběhu víkendu se bude režim provozu postupně uvolňovat. V současnosti se na opravovaných úsecích jezdí ve dvou zúžených pruzích v každém směru.

Na úsek Hořice-Koberovice plánuje ŘSD nastoupit dnes a přestavba by měla být hotová nejpozději během nočních hodin ze soboty na neděli. Mezi Ostředkem a Šternovem začnou práce v sobotu ráno a provoz se rozšíří do dvou zúžených pruhů pro každý směr během pondělního dopoledne.

V obou případech je podle ŘSD přestavba současných omezení nutná kvůli začátku další etapy oprav. Definitivní dokončení prací na obou úsecích silničáři plánují do listopadu letošního roku.

Opravy na dálnici D1 začaly před pěti lety a zatím je hotovo zhruba 64 kilometrů z celkových 160,8 kilometru. V současnosti pokračují práce na pěti úsecích. Do konce srpna by se měly otevřít úseky Jihlava - Velký Beranov a Velké Meziříčí - Lhotka. Pátým úsekem je trasa mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Kompletní dokončení prací na D1 je plánováno do roku 2021.

autor: ČTK | 26. 7. 2018 16:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama