Policie zasahuje v sídle ČD Cargo. Prověřuje podezřelou smlouvu o prodeji vagonů

ČTK ČTK
12. 6. 2020 13:28
V sídle nákladního dopravce ČD Cargo, dceřiné firmy Českých drah, od dnešního rána zasahuje policie. Zajímají ji dokumenty k údajně nevýhodné smlouvě o pronájmu vagonů se slovenskou firmou SMK. Informoval o tom týdeník Hrot. Škoda může v případu podle týdeníku dosahovat až miliardu korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČD Cargo

ČD Cargo uzavřelo před dvěma lety se slovenskou společností SMK smlouvu na prodej, pronájem a následný odkup 500 starých nákladních vagonů, připomněl server Hrot. Kontrakt už dříve kritizovala společnost Ostravské opravny a strojírny, které patří do uskupení firem Rail Invest bratří Petera a Rudolfa Šuškových. Podle nich byl prodej pro ČD Cargo nevýhodný a podali v této souvislosti trestní oznámení na vedení nákladního dopravce.

Rail Invest byl dlouhodobým obchodním partnerem ČD Cargo při dodávkách nových vagonů a opravách a modernizaci starších vozů. Kvůli obchodním sporům však spolupráce nedávno skončila a obě strany vedou soudní spory kvůli údajné nespolehlivosti dodávek. Vedení ČD Cargo v minulých týdnech ke kritice uvedlo, že jde o snahu očernit současný management nákladního dopravce a zbavit se nepohodlných lidí ve vedení.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy