Foto: České dráhy ukázaly, jaké vlaky chtějí koupit pro regiony. Připravují se na konkurenci

Takto by podle představ Českých drah mohla vypadat první třída.
České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky. Celková hodnota dodávky by měla dosáhnout zhruba 14,8 miliardy korun. Nové vlaky mají poskytovat komfortní cestování všem zákazníkům, ať už pojedou do zaměstnání, do školy, za zábavou či sportem. Na vizualizacích dráhy ukázaly, jak by měly vozy vypadat.
Budou klimatizované, cestujících v nich najdou elektrické zásuvky pro napájení mobilních telefonů a další elektroniky. Na přání krajů je možné zřídit také Wi-Fi připojení k internetu. Ve vagonech má být i místo pro přepravu objemných zavazadel.
Vagony budou bezbariérové, aby v nich mohli pohodlně cestovat i pasažéři se zdravotním postižením.
Bezbariérová tak bude i toaleta.
Foto: České dráhy
spi spi
14. 8. 2018 11:47
České dráhy chtějí uspět v chystaných soutěžích, v nichž jednotlivé kraje zřejmě osloví i soukromou konkurenci. Státní dopravce proto slibuje, že bude více než dosud jezdit s moderními vozy. Podívejte se, jak mají vypadat.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy