Foto: České dráhy ukázaly, jaké vlaky chtějí koupit pro regiony. Připravují se na konkurenci

Takto by podle představ Českých drah mohla vypadat první třída.
České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky. Celková hodnota dodávky by měla dosáhnout zhruba 14,8 miliardy korun. Nové vlaky mají poskytovat komfortní cestování všem zákazníkům, ať už pojedou do zaměstnání, do školy, za zábavou či sportem. Na vizualizacích dráhy ukázaly, jak by měly vozy vypadat.
Budou klimatizované, cestujících v nich najdou elektrické zásuvky pro napájení mobilních telefonů a další elektroniky. Na přání krajů je možné zřídit také Wi-Fi připojení k internetu. Ve vagonech má být i místo pro přepravu objemných zavazadel.
Vagony budou bezbariérové, aby v nich mohli pohodlně cestovat i pasažéři se zdravotním postižením.
Bezbariérová tak bude i toaleta.
Foto: České dráhy
spi spi
14. 8. 2018 11:47
České dráhy chtějí uspět v chystaných soutěžích, v nichž jednotlivé kraje zřejmě osloví i soukromou konkurenci. Státní dopravce proto slibuje, že bude více než dosud jezdit s moderními vozy. Podívejte se, jak mají vypadat.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Biden si volal s prvním zahraničními lídry od své inaugurace

Americký prezident Joe Biden si v pátek telefonoval s prvními zahraničními lídry od své středeční inaugurace. Nejdříve hovořil s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým se podle agentury Reuters dohodli spojit síly v boji proti koronaviru. Následně šéf Bílého domu volal mexickému prezidentovi Andrésovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi. Ten označil hovor za "příjemný a zdvořilý" a dodal, že vše nasvědčovalo tomu, že vztahy mezi oběma státy budou dobré.

"Probrali spolupráci ohledně vakcín," citoval Reuters z komuniké úřadu kanadského ministerského předsedy. Podle agentury AP státníci probírali možnost, aby Kanada dostávala vakcíny proti covidu-19 z výrobního zařízení firmy Pfizer v americkém Michiganu. V současné době Ottawa obstarává všechny dávky očkovací látky ze zařízení Pfizeru v Belgii a firma jí už oznámila, že bude mít v dodávkách zpožděn

Zdroj: ČTK
Další zprávy