Letenský kříž v novém. Podívejte se, jak se změní ulice Veletržní a Dukelských hrdinů

tok eko IPR Praha, tok, eko
Aktualizováno 30. 8. 2018 15:07
Pražští radní schválili koncepční studii rekonstrukci ulic Veletržní, Dukelských hrdinů, části ulice Strojnická a U Výstaviště (křižovatka prvních dvou je nazývána Letenský kříž). Studie vychází z potřebné rekonstrukce tramvajové trati v úseku Strossmayerovo náměstí – železniční viadukt – ulice U Výstaviště, snaží se také změnit charakter Veletržní ulice po zprovoznění tunelu Blanka. K rekonstrukci tramvajové trati, inženýrských sítí i vozovky má dojít během pěti let. Akce s odhadovanou cenou 762 milionů korun má zlepšit podmínky pro chodce i cyklisty, upřednostnit veřejnou dopravu, vysadit téměř 200 stromů a mírně navýšit počet parkovacích míst.

načítám grafiku

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy