Chystá se vaše dítě na učiliště? Na co si dát pozor

Tereza Holanová Tereza Holanová
28. 11. 2014 0:00
Projděte si praktická doporučení expertů pro rodiče.
Obor pokrývač. Ilustrační foto
Obor pokrývač. Ilustrační foto | Foto: www.issmt.cz

Zárukou výdělku může být i výuční list

Foto: Thinkstock

Máte dítě v deváté třídě a chcete, aby našlo za pět až deset let práci? Velkou šanci mají například nástrojáři, elektrikáři, zámečníci a další odborníci s výučním listem. Vyplývá to z analýzy online deníku Aktuálně.cz, který oslovil experty na trh práce.

Řemeslníci si podle nich v mnohých případech vydělají dokonce více než absolventi vysokých škol. V profesích, které trpí nedostatkem zaměstnanců, budou totiž firmy ochotné platit odborníkům více než tam, kde je přetlak.

I mezi středními odbornými školami nebo učilišti ale jsou velké rozdíly. Projděte si stručný návod, jak vybrat tu správnou.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy