Zmrtvýchvstání Fordu. Automobilka je opět v zisku

jem
2. 11. 2009 15:26
Americký výrobce aut Ford vykázal po období ztrát ve třetím čtvrtletí čistý zisk 997 mil. dolarů.
Model Ka v novém designu byl jedním z uchazečů o titul Auto roku 2009.
Model Ka v novém designu byl jedním z uchazečů o titul Auto roku 2009. | Foto: Ford

Detroit - Jedna z největších amerických automobilek Ford se z velkých finančních problémů dostala opět do kladných čísel.

Ve třetím čtvrtletí letošního roku hospodařila společnost Ford s čistým ziskem 997 milionů dolarů, což odpovídá téměř 18 miliardám korun. Ve stejném období minulého roku byl při tom Ford ve ztrátě 161 milionů. Informovala o tom ČTK.

Pozitivní výsledky z posledního doby přičítají analytici dvěma faktorům: snižování nákladů a zavedení americké verze šrotovného. Tržby společnosti meziročně klesly o 800 milionů dolarů na 30,9 miliardy dolarů.

Klíčové americké divizi se ale podle agentury AP podařilo dosáhnout hrubého zisku 357 milionů dolarů, čímž přispěla k tomu, že automobilka poprvé od roku 2005 vykázala zisk.

"Naše výsledky za třetí čtvrtletí jasně ukazují, že Ford dělá obrovský pokrok navzdory vleklému poklesu světové ekonomiky," uvedl generální ředitel společnosti Alan Mulally pro agenturu AP.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy