Zisk Volkswagenu klesl o 81%, stále ale slušně vydělává

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
30. 7. 2009 11:53
Za loňské první pololetí vydělal VW 2,5 miliardy eur, letos "jen" půl miliardy

Ingolstadt - Čistý zisk německé automobilky Volkswagen klesl v prvním pololetí meziročně o 81 procent na 494 milionů eur (asi 12,6 miliardy korun). S odvoláním na dnešní prohlášení firmy o tom informovala agentura AP.

V loňském roce vydělal Volkswagen za prvních šest měsíců 2,5 miliardy eur. Ve druhém čtvrtletí se zisk automobilky meziročně snížil o 83 procent na 283 milionů eur.

Co bude dál? Nevíme, trh je nestabilní

Největší evropská automobilka v červnu sice prodala o šest procent více osobních a užitkových automobilů než ve stejné době před rokem, ekonomická krize se firmě přesto nevyhnula. Za první pololetí klesl prodej Volkswagenu o 9,4 procenta na 51,2 miliardy eur.

Volkswagen, mezi jehož značky patří česká Škoda Auto, Audi či Seat, nepředpokládá, že by celkový prodej za letošní rok překonal loňské výsledky. Prognózu pro zbytek roku ale firma nezveřejnila kvůli "nestabilnímu vývoji na trhu".

Společnost nyní navíc pracuje na včlenění automobilky Porsche do své struktury.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy