Zájemci o levnější plyn přecházejí nejčastěji k ČEZu

Tereza Holanová Tereza Holanová
10. 2. 2012 16:15
V Česku od ČEZU odebírá plyn už čtvrt milionu zákazníků, uvádí operátor trhu
Do plynového potrubí se vrací napětí.
Do plynového potrubí se vrací napětí. | Foto: Reuters

Praha - Společnost ČEZ se stala nejvýznamnějším alternativním dodavatelem plynu v Česku. Znamená to, že pokud se zákazník rozhodne odebírat surovinu od někoho jiného, nejčastěji si vybírá právě tuto energetickou skupinu.

Podle údajů Operátora trhu (OTE) uzavřelo se skupinou ČEZ Prodej za poslední rok a půl více než 250 tisíc zákazníků.

"Ačkoliv je trh liberalizovaný už pět let, je i dnes pro mnoho zákazníků překvapením, že si mohou zvolit dodavatele plynu a snížit si náklady na provoz domácnosti," komentuje Alan Svoboda, který ve skupině vede divizi obchodu. 

Na Slovensku získal ČEZ 80 tisíc zákazníků - také toto číslo je zde zemi nejvyšší. Jak zástupci ČEZ tvrdí, v sousední zemi mají spotřebitelé povědomí o tom, že mohou přejít k jinému dodavateli, ještě nižší než v Česku.

Samotný ČEZ je známý především jako dodavatel elektřiny, plyn začal nabízet až v půli roku 2010. Měnit dodavatele lze v Česku již od roku 2007. "Boom přechodů však nastal až v loňském roce, kdy podle údajů OTE přešlo k jinému dodavateli plynu v průměru 30 tisíc lidí měsíčně," uvádí ČEZ ve své páteční zprávě.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy