Zájemci o levnější plyn přecházejí nejčastěji k ČEZu

Tereza Holanová Tereza Holanová
10. 2. 2012 16:15
V Česku od ČEZU odebírá plyn už čtvrt milionu zákazníků, uvádí operátor trhu
Do plynového potrubí se vrací napětí.
Do plynového potrubí se vrací napětí. | Foto: Reuters

Praha - Společnost ČEZ se stala nejvýznamnějším alternativním dodavatelem plynu v Česku. Znamená to, že pokud se zákazník rozhodne odebírat surovinu od někoho jiného, nejčastěji si vybírá právě tuto energetickou skupinu.

Podle údajů Operátora trhu (OTE) uzavřelo se skupinou ČEZ Prodej za poslední rok a půl více než 250 tisíc zákazníků.

"Ačkoliv je trh liberalizovaný už pět let, je i dnes pro mnoho zákazníků překvapením, že si mohou zvolit dodavatele plynu a snížit si náklady na provoz domácnosti," komentuje Alan Svoboda, který ve skupině vede divizi obchodu. 

Na Slovensku získal ČEZ 80 tisíc zákazníků - také toto číslo je zde zemi nejvyšší. Jak zástupci ČEZ tvrdí, v sousední zemi mají spotřebitelé povědomí o tom, že mohou přejít k jinému dodavateli, ještě nižší než v Česku.

Samotný ČEZ je známý především jako dodavatel elektřiny, plyn začal nabízet až v půli roku 2010. Měnit dodavatele lze v Česku již od roku 2007. "Boom přechodů však nastal až v loňském roce, kdy podle údajů OTE přešlo k jinému dodavateli plynu v průměru 30 tisíc lidí měsíčně," uvádí ČEZ ve své páteční zprávě.

 

Právě se děje

před 9 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy