Zachraňuje Sazku. Peníze se za 6 let vrátí, věří Ulčák

Radek Pecák Radek Pecák
7. 2. 2011 22:20
Aleš Hušák a Marek Dospiva jsou podle hlavního vyjednávače "velcí kluci"
Foto: Radek Pecák

Praha - Martin Ulčák strávil jednáním o záchraně loterijní společnosti Sazka dva měsíce. Jednání byla nakonec ukončena s výsledkem, že Sazce potřebné peníze na záchranu poskytnou společně investiční společnost Penta a E-invest, který patří právě Martinovi Ulčákovi.

Ten redakci Aktuálně.cz poskytl krátký rozhovor, který vám nyní nabízíme.

A.cz: Kdy vlastně byla dohoda uzavřena?

K definitivní dohodě došlo až v neděli.

A.cz: Penta a Sazka byly poměrně dlouho v nepřátelském vztahu. Jak se vám je podařilo usmířit?

Dlouho bylo jasné, že dohoda mezi oběma by byla řešením, které by mnohé problémy sprovodilo ze světa. Jasnější obrysy ale začala nabírat až poté, kdy oba čelní představitelé obou subjektů dokázali ustoupit ze svých pozic.

A.cz: Bylo těžké pány Hušáka a Dospivu přesvědčit, že spolupráce bude pro ně prospěšnější než nevraživost?

Já to řeknu asi takhle: Oba jsou to velci kluci, ale současně i velké osobnosti, které si uvědomují, že za určitých okolností je třeba ustoupit. A tak se nakonec i stalo.

A.cz: Kolik peněz tedy budete nuceni do Sazky v nejbližší době investovat?

Zatím je to spočítáno na dvě až dvě a půl miliardy korun. Samozřejmě dohromady, přičemž jak E-invest, tak Penta se bude na investicích i na budoucím zisku podílet polovinou.

A.cz: A potom ještě budou zapotřebí další finanční investice do Sazky?

Domníváme se, že nikoli.

A.cz: Spolupráce se Sazkou je plánována na 15 let. Za jak dlouho počítáte s návratností své investice?

Jsem přesvědčen, že své peníze bych mohl dostat zpátky během šesti let.

A.cz: Podle informací, které zazněly na tiskové konferenci již byl pan Vítek seznámen s dohodou. Jak na zprávu reagoval?

Dozvěděl se to dnes ráno a byl potěšen. On ví, že díky tomu své peníze dostane zpátky. Myslím, že dokonce říkal něco o tom, že si teď bude moci koupit loď.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy