Zachraňuje Sazku. Peníze se za 6 let vrátí, věří Ulčák

Radek Pecák Radek Pecák
7. 2. 2011 22:20
Aleš Hušák a Marek Dospiva jsou podle hlavního vyjednávače "velcí kluci"
Foto: Radek Pecák

Praha - Martin Ulčák strávil jednáním o záchraně loterijní společnosti Sazka dva měsíce. Jednání byla nakonec ukončena s výsledkem, že Sazce potřebné peníze na záchranu poskytnou společně investiční společnost Penta a E-invest, který patří právě Martinovi Ulčákovi.

Ten redakci Aktuálně.cz poskytl krátký rozhovor, který vám nyní nabízíme.

A.cz: Kdy vlastně byla dohoda uzavřena?

K definitivní dohodě došlo až v neděli.

A.cz: Penta a Sazka byly poměrně dlouho v nepřátelském vztahu. Jak se vám je podařilo usmířit?

Dlouho bylo jasné, že dohoda mezi oběma by byla řešením, které by mnohé problémy sprovodilo ze světa. Jasnější obrysy ale začala nabírat až poté, kdy oba čelní představitelé obou subjektů dokázali ustoupit ze svých pozic.

A.cz: Bylo těžké pány Hušáka a Dospivu přesvědčit, že spolupráce bude pro ně prospěšnější než nevraživost?

Já to řeknu asi takhle: Oba jsou to velci kluci, ale současně i velké osobnosti, které si uvědomují, že za určitých okolností je třeba ustoupit. A tak se nakonec i stalo.

A.cz: Kolik peněz tedy budete nuceni do Sazky v nejbližší době investovat?

Zatím je to spočítáno na dvě až dvě a půl miliardy korun. Samozřejmě dohromady, přičemž jak E-invest, tak Penta se bude na investicích i na budoucím zisku podílet polovinou.

A.cz: A potom ještě budou zapotřebí další finanční investice do Sazky?

Domníváme se, že nikoli.

A.cz: Spolupráce se Sazkou je plánována na 15 let. Za jak dlouho počítáte s návratností své investice?

Jsem přesvědčen, že své peníze bych mohl dostat zpátky během šesti let.

A.cz: Podle informací, které zazněly na tiskové konferenci již byl pan Vítek seznámen s dohodou. Jak na zprávu reagoval?

Dozvěděl se to dnes ráno a byl potěšen. On ví, že díky tomu své peníze dostane zpátky. Myslím, že dokonce říkal něco o tom, že si teď bude moci koupit loď.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

Kvalifikace na Velkou cenu Japonska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Motegi:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 2:09,293, 2. López (Šp./Honda) -0,086, 3. Suzuki (Jap./Honda) -0,333, …7. Kornfeil -0,863, Salač (oba ČR/KTM) nenastoupil.

Moto2: 1. Marini (It./Kalex) 2:00,985, 2. Fernández (Šp./Kalex) -1,148, 3. Baldassarri (It./Kalex) -1,227.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:45,763, 2. Morbidelli (It./Yamaha) -0,132, 3. Quartararo(Fr./Yamaha) -0,181, …18. Abraham (ČR/Ducati) - nepostoupil do 2. části kvalifikace.

před 1 hodinou

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy