Zachraňuje Sazku. Peníze se za 6 let vrátí, věří Ulčák

Radek Pecák Radek Pecák
7. 2. 2011 22:20
Aleš Hušák a Marek Dospiva jsou podle hlavního vyjednávače "velcí kluci"
Foto: Radek Pecák

Praha - Martin Ulčák strávil jednáním o záchraně loterijní společnosti Sazka dva měsíce. Jednání byla nakonec ukončena s výsledkem, že Sazce potřebné peníze na záchranu poskytnou společně investiční společnost Penta a E-invest, který patří právě Martinovi Ulčákovi.

Ten redakci Aktuálně.cz poskytl krátký rozhovor, který vám nyní nabízíme.

A.cz: Kdy vlastně byla dohoda uzavřena?

K definitivní dohodě došlo až v neděli.

A.cz: Penta a Sazka byly poměrně dlouho v nepřátelském vztahu. Jak se vám je podařilo usmířit?

Dlouho bylo jasné, že dohoda mezi oběma by byla řešením, které by mnohé problémy sprovodilo ze světa. Jasnější obrysy ale začala nabírat až poté, kdy oba čelní představitelé obou subjektů dokázali ustoupit ze svých pozic.

A.cz: Bylo těžké pány Hušáka a Dospivu přesvědčit, že spolupráce bude pro ně prospěšnější než nevraživost?

Já to řeknu asi takhle: Oba jsou to velci kluci, ale současně i velké osobnosti, které si uvědomují, že za určitých okolností je třeba ustoupit. A tak se nakonec i stalo.

A.cz: Kolik peněz tedy budete nuceni do Sazky v nejbližší době investovat?

Zatím je to spočítáno na dvě až dvě a půl miliardy korun. Samozřejmě dohromady, přičemž jak E-invest, tak Penta se bude na investicích i na budoucím zisku podílet polovinou.

A.cz: A potom ještě budou zapotřebí další finanční investice do Sazky?

Domníváme se, že nikoli.

A.cz: Spolupráce se Sazkou je plánována na 15 let. Za jak dlouho počítáte s návratností své investice?

Jsem přesvědčen, že své peníze bych mohl dostat zpátky během šesti let.

A.cz: Podle informací, které zazněly na tiskové konferenci již byl pan Vítek seznámen s dohodou. Jak na zprávu reagoval?

Dozvěděl se to dnes ráno a byl potěšen. On ví, že díky tomu své peníze dostane zpátky. Myslím, že dokonce říkal něco o tom, že si teď bude moci koupit loď.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Chlapík se přesunul z Ottawy na farmu do Belleville do AHL

Český hokejový útočník Filip Chlapík se po deseti dnech vrátil z hlavního týmu Ottawy na farmu do Belleville do nižší AHL. Dvaadvacetiletý rodák z Prahy nastoupil za tu dobu za Senators v pěti zápase a nebodoval. Chlapík nechyběl na ledě u sobotní domácí výhry nad Calgary 5:2, další zápas čeká Senators až po pauze pro Utkání hvězd NHL v pondělí 27. ledna proti New Jersey.

Celkově v této sezoně NHL sehrál Chlapík za Ottawu 23 zápasů a připsal si pět bodů za dvě branky a tři asistence. V AHL má na kontě z 20 utkání 11 bodů za čtyři trefy a sedm přihrávek.

Senators draftovali Chlapíka v roce 2015 ve druhém kole na 48. místě. Do zámoří odešel z juniorky Sparty už o rok dříve a tři sezony působil v juniorské lize QMJHL v Charlottetown Islanders. V NHL debutoval v sezoně 2017/18 a má v ní na kontě celkem 48 duelů a 10 bodů za čtyři góly a šest asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy