YouTube mluví už i česky

Pavla Adamcová Pavla Adamcová, hjp
9. 10. 2008 13:49
Google spustil internetový server YouTube v české verzi

Praha - Společnost Google počeštila populární videoserver YouTube. Od čtvrtka je tak možné využívat internetovou adresu youtube.cz.

Google to oznámil na dnešní tiskové konferenci.

Česká pobočka verzi zprovoznila jako v pořadí 25. službu Google v českém jazyce za uplynulých 25 měsíců. Lokální YouTube v současnosti funguje ve 22 zemích.

"Spuštění další lokální verze YouTube je přirozeným krokem ve vývoji těchto stránek," uvedl ve zprávě spoluzakladatel a generální ředitel YouTube Chad Hurley. "Video je mezinárodní formát, který umožňuje lidem po celém světě komunikovat a vyměňovat si názory. Díky lokalizaci bude naše globální služba ještě relevantnější pro místní komunity v různých částech světa."

YouTube v současnosti podle průzkumu navštěvuje 62,4 procent českých uživatelů internetu, z toho 10 procent každý den.

"Chtěli bychom společně s uživateli vytvořit silnou českou komunitu YouTube," prohlásila Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka české pobočky Google.

Na českém YouTube funguje několik prémiových partnerských kanálů, které si jednotlivé společnosti mohou upravit podle sebe. Patří mezi ně například MFF Karlovy Vary, Sony BMG, Člověk v tísni, iDnes.cz a také Aktuálně.cz.

K prémiovým kanálům ze světa patří BBC, CNN nebo například Reuters.

Čtěte více: 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy