reklama
 
 

Věřitelé Sazky získají zpět necelou miliardu. Zatím

20. 6. 2012 14:10
S výplatou bude moci insolvenční správce začít poté, kdy jeho návrh schválí soud

Praha - Věřitelé Sazky, kterým insolvenční správce již dříve uznal jejich pohledávky, by se měly již brzy dočkat alespoň částečné výplaty.

Insolvenční správce Josef Cupka požádal soud o schválení částečného rozvrhu, který by měl umožnit částečnou výplatu věřitelů zkrachovalé loterijní společnosti Sazka. Mezi věřitele se zjištěnými pohledávkami chce správce nyní rozdělit 874 miliónů korun.

Celková výše pohledávek, kterých se částečný rozvrh týká dosahuje přitom téměř 4,5 mld. korun. Zahrnuté pohledávky by tak podle návrhu mohly být uspokojeny ve výši přibližně 19,5 %.

S výplatou bude moci insolvenční správce začít poté, kdy jeho návrh na uspokojení jednotlivých věřitelů schválí soud. Výjimkou mezi věřiteli je The Bank of New York Mellon, které Cupka už v březnu zaslal 567 milionů Kč z prodeje majetkové podstaty podniku.

Zbývající peníze budou mezi věřitele rozděleny až po vyřešení několika set incidenčních sporů, které jsou stále předmětem soudních jednání.

Sazku získaly skupiny PPF a KKCG, které ve výběrovém řízení nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy Kč. Z těchto peněz právě Cupka vyplatil The Bank of New York Mellon, která měla svůj dluh zajištěný budovou a pozemky Sazky v Praze na Vysočanech. Zajištěný věřitel je uspokojován přednostně.

K Městskému soudu v Praze se loni v květnu přihlásilo 2075 věřitelů Sazky s pohledávkami za 41,1 miliardy korun. Velkou část z nich ale insolvenční správce popřel a nakonec uznal pohledávky ve výši 15 miliard korun.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny. Hala nyní slouží jako zajištění dluhopisů vydaných kvůli její stavbě. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu. Tím největším je Český svaz tělesné výchovy.

Byla Hušákova pracovní smlouva nemravná? Projděte si ji:

autoři: ČTK, Jiří Hovorka | 20. 6. 2012 14:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama