V Kauflandu ležela mrtvá myš, inspekce obchod zavřela

Tereza Holanová Tereza Holanová
13. 6. 2013 13:30
Na hlodavce inspektoři narazili ve Veselí nad Moravou
Foto: SZPI

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela další obchod kvůli myším. Tentokrát se jednalo o Kaufland ve Veselí nad Moravou.

V prodejně, která se nachází ve Stolářské ulici, kontroloři našli několik myších exkrementů a požer potravin na regálech.

"V krabici s oleji na prodejní ploše se nacházel uhynulý hlodavec," uvádí mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Prodejce navíc návnady umístil přímo do regálu s potravinami.

Inspekce zákaz uvolní teprve poté, až provozovatel prokáže, že veškeré zjištěné prohřešky odstranil. Obchodníkovi jednak nařídila deratizaci, dále pak likvidaci všech poškozených potravin. Kromě toho je nutné zabezpečit všechny prostory, kterými mohli škůdci do Kauflandu pronikat.

S prodejcem navíc inspekce zahájí správní řízení o uložení sankce.


 

Právě se děje

před 9 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy