Skype po celém světě zkolaboval, rozbíhal se pomalu

ČTK ČTK
23. 12. 2010 19:06
Firma přiznala potíže, ale neprozradila, co je způsobilo.

Praha - Globální síť internetového telefonování Skype utrpěla ve středu a ve čtvrtek výpadky v Evropě, USA i Asii. Někteří uživatelé zaznamenali problémy s přihlašováním, sdělila firma. Řada uživatelů si poté stěžovala na sociální síti Twitter, kde se pak firma za výpadky omluvila a oznámila, že věc vyšetřuje.

Skype uvedl, že už ve středu večer se její servis vrátil do normálního stavu, ale zkušenosti uživatelú v Česku mluvily o tom, že Skype fungoval velmi nespolehlivě i ve čtvrtek. Firma upozornila, že může trvat ještě několik hodin, než jej bude moci každý znovu používat. Příčinu výpadků nevysvětlila.

Podle příspěvků na Twitteru se problémy Skype týkaly zejména starších verzí komunikačního programu.

Výpadek je další ranou pro reputaci firmy, jejíž servis často trpí nízkou spolehlivostí přenosu. Podle agentury Reuters jsou ztracené hovory a kvalita služeb slabými místy servisu Skype již dlouho. Poslední velký výpadek nastal v srpnu 2007 po rutinní aktualizaci softwaru.

Kvůli obavám o spolehlivost řada uživatelů není ochotna zrušit tradiční pevné linky a spolehnout se na internetové telefonování. Tyto obavy zpomalily expanzi, kterou Skype plánoval ve firemním sektoru. Skype také začíná narážet na konkurenci dalších internetových telefonních servisů, například společnosti Google a jejího telefonování přes účty Gmail, nebo videohovorů přes zařízení "umi" od Cisco Systems.

Skype vznikl v roce 2003. V roce 2005 jej koupila internetová aukční síň eBay za 3,1 miliardy dolarů (60 miliard Kč).

 

Právě se děje

Další zprávy