Samoobslužné pípy míří do Německa, síť roste i doma

Veronika Skálová Veronika Skálová
24. 9. 2010 14:20
Síť restaurací otestuje otevření první restaurace v Berlíně.
V restauracích The PUB si lidé čepují pivo sami, na displejích navíc mohou sledovat, který stůl vypil nejvíc. Ilustrační foto.
V restauracích The PUB si lidé čepují pivo sami, na displejích navíc mohou sledovat, který stůl vypil nejvíc. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Samoobslužné restaurace The PUB, které se úspěšně šíří formou franšízy po Česku, plánuje ještě letos i výpad za hranice.

Jako první se pokusí dobýt Německo, konkrétně Berlín, kde bude na přelomu září a října otevřena první pobočka. Pokud se Němcům restaurace se samoobslužnými pípami zalíbí, mohla by v Německu vzniknout franšízová síť stejně jako v domovské České republice.

"Berlín je náš pilotní projekt v Německu, pro které má naši licenci jedna izraelská společnost. Po zhruba půlročním testovacím provozu uvidíme, zda německý trh náš koncept akceptoval. Pokud se ukáže, že tam má šanci na úspěch, tak máme v plánu po celém Německu spustit několik desítek restaurací The PUB," řekl ČTK jednatel společnosti The PUB Franchising Jaroslav Stuna.

Německé restaurace nebudou nabízet česká piva, ale pěnivé moky od místních regionálních pivovarů. České pivo bude sice také k dostání, ale jen jako doplněk k místním pivům.

"Německo je specifické v tom, že tam není jedna silná značka piva akceptovatelná na celém trhu. Proto jdeme cestou lokálních pivovarů," vysvětlil Stuna.

Pokud se expanze do zahraničí podaří, nemusela by skončit v Německu. Společnost The PUB Franchising zvažuje i pokus o dobytí slovenského nebo rakouského trhu a zvažuje své možnosti v souvislosti s Velkou Británií.

První samoobslužná restaurace byla otevřena před pěti lety, do konce roku by se měl počet poboček v Česku zvýšit na dvanáct.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy