Renault zaměstná víc žen, aby se zavděčil řidičkám

Veronika Skálová Veronika Skálová
27. 10. 2009 15:07
Francouzská automobilka chce ženám zpříjemnit návštěvu servisů i autosalonů.
Automobilky se učí myslet na řidičky. Extrémním případem je nový Fiat 500 v provedení Barbie.
Automobilky se učí myslet na řidičky. Extrémním případem je nový Fiat 500 v provedení Barbie. | Foto: Fiat

Paříž - Zajet do autoservisu nebo jít vybírat nové auto je pro řadu žen noční můrou. Stačí jediné setkání s ušklíbajícím se mechanikem, aby jim bylo prostředí tohoto světa navždy nepříjemné. A není to rozhodně jen problém českých žen, jak dokazuje rozhodnutí francouzské automobilky Renault.

Ta totiž plánuje zvýšit podíl žen mezi zaměstnanci svých autosalonů, autoservisů i prodejen s náhradními díly. Měly by tvořit alespoň polovinu zaměstnanců. Informoval o tom deník Le Parisien.

Nejde o emancipační politiku, ale obchodní tah. Podle průzkumů mají totiž francouzské ženy z prostředí souvisejícího s prodejem a opravou aut stejný pocit jako ty české.

Necítí se příjemně, mají strach ze skrytých posměšků i z toho, že se je mechanik pokusí podvést. Mnohem raději by v takovém případě jednaly se ženou.

„V současnosti tvoří ženy v Renaultu, mimo jeho výrobu, 26 procent všech pracovníků. Chceme ale zvýšit počet žen, abychom byli efektivnější. Nesmíme zapomenout, že každý druhý automobilista je žena. Podle našich průzkumů jsou naše klientky spokojenější, když je přijme žena," uvedl obchodní ředitel automobilky Renault Bernard Cambier.

Až jednu třetinu zákazníků kupujících nový vůz tvoří ženy, a v případě výběru auta v páru určují konečné rozhodnutí v šedesáti procentech případů. Polovinu zaměstnanců v těch provozech, kde se setkávají s majiteli a majitelkami vozů, by měly ženy u Renaultu tvořit do tří let.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Nový poslanec ANO Samaš složil slib, nahradil Hniličku

Nový poslanec hnutí ANO Miroslav Samaš složil v úvodu jednacího dne sněmovny slib. V dolní komoře nahradil předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku (ANO). Hnilička se v úterý vzdal mandátu kvůli porušení protiepidemických opatření.

Samaš (54) dříve působil jako místostarosta Rakovníka. Hnilička odešel z dolní komory v souvislosti s víkendovou účastí na oslavě v teplickém hotelu. V čele sportovní agentury by rád zůstal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy