Prima letos už 17 milionů ve ztrátě, tvrdí spolumajitel

Ekonomika Ekonomika
21. 4. 2010 11:35
Podle deníku E15 jde o nejhorší čtvrtletní výsledek za pět let.
Mezi oblíbené pořady Primy patří Ano, šéfe! v němž šéfkuchař Václav Pohlreich rázně vychovává své kolegy v restauracích.
Mezi oblíbené pořady Primy patří Ano, šéfe! v němž šéfkuchař Václav Pohlreich rázně vychovává své kolegy v restauracích. | Foto: TV Prima

Praha - Víc než 17 milionů korun do ztráty se podle informací deníku E15 propadla televize Prima jen za první tři měsíce letošního roku. Deník se odvolává na spoluvlastníka stanice, švédský koncern MTG. Ten potvrdil, že Prima je v minusu 6,7 milionu švédských korun.

Podle E15 to představuje nejhorší čtvrtletní výsledek za pět let. Dosavadní rekord červených čísel za tři měsíce pochází z loňského podzimu a dosáhl 5,9 milionu švédských korun.

Ani tržby z prodeje inzertního času Primě příliš nepomohly, meziročně klesly o 9 procent, na 495 milionů korun. Samotná Prima nechtěla své výsledky ani výhled do budoucna nijak komentovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy