Polovina online prodejců vstupenek v Unii chybuje

Veronika Skálová ČTK Veronika Skálová, ČTK
17. 9. 2010 12:50
Tři z jedenácti kontrolovaných portálů v Česku porušují evropská pravidla.
Prodejci vstupenek přes internet často porušují pravidla Unie. Ilustrační foto.
Prodejci vstupenek přes internet často porušují pravidla Unie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brusel - Víc než polovina internetových serverů, které v Evropské unii nabízí prodej vstupenek na kulturní a sportovní akce, chybuje.

Při velké akci ve všech členských zemích a Norsku to zjistila Evropská komise. Koordinovaná kontrola proklepla více než 400 stránek, včetně těch v Česku a na Slovensku.

Z jedenácti kontrolovaných prodejců v České republice nepostupovali správně tři, na Slovensku chybovalo pět z deseti prověřovaných. Jména těch, kdo porušují při prodeji vstupenek unijní pravidla, komise neuvedla.

Svou pozornost zaměřili inspektoři například na to, zda servery ve svých nabídkách správně informují o cenách vstupenek a zda je v nich započtena i daň. Sledovali také, jak jsou zákazníci informovaní o podmínkách koupě a způsobu dodání vstupenek.

Servery nejčastěji chybovaly v uvádění informací o ceně, nebo uváděly nepřípustné obchodní podmínky.

Všech 247 portálů, které neměly všechny náležitosti podle pravidel Unie v pořádku, budou úřady dál vyšetřovat. Sankce spadají do kompetencí členských zemí, kde jsou portály registrovány.


 

 

Právě se děje

před 53 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy