Plánované metro bude mít nově stanici před nemocnicí

Hana Vorlíčková
5. 11. 2008 12:35
Před Thomayerovou nemocnicí bude stavět metro D
V tunelu metra při rychlosti 80 km/h.
V tunelu metra při rychlosti 80 km/h. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Kudy povede linka D pražského metra? Přesná trasa zatím není odsouhlasena a dosavadní plány se neustále mění. Zatím poslední změnu schválilo před nedávnem zastupitelstvo Prahy.

Rozhodlo, že se původně plánovaná stanice na křižovatce ulic Zálesí a Štúrova v Praze 4 posouvá do prostoru v blízkosti Thomayerovy nemocnice v Krči.

Stanice se tak blíží do frekventovanější zóny; asi kilometr od původně zamýšleného vstupu do metra D.

Zdá se však, že tato změna zdaleka nebude poslední. Neustále se zvažuje například varianta, kdy by "déčko" protnulo linku A ve stanici  Flora, případně na náměstí Jiřího z Poděbrad. První výkresy přitom počítaly s tím, že by se tyto dvě linky protnuly ve stanici Náměstí Míru.

Kdy bude trasa metra D dokončena, zatím není jasné. Dosud není ani rozhodnuto, jakým způsobem se jeho výstavba bude financovat.

Mimo jiné se zvažuje i projekt PPP, tedy spolupráce veřejného a privátního sektoru.

Čtěte také:
Velkolepé plány Prahy: Metro D se odkloní, protne Floru
Masarykovo nádraží zmizí. Stavět se může už za rok

 

Právě se děje

před 27 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

před 1 hodinou

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy