Pátý nejbohatší Čech koupil 2700 bytů v Litvínově

Zdeněk John
30. 7. 2010 10:13
CPI Group rozšířila své bytové portfolio. Firma to oznámila v tiskové zprávě.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Jeden z českých miliardářů Radovan Vítek koupil 2 700 bytů v Litvínově. Učinil tak prostřednictvím své firmy, druhého  největšího poskytovatele nájemního bydlení v České republice, investorské a developerské skupiny CPI.

CPI rozšířila svůj bytový fond, který tak nyní čítá bezmála 13 tisíc bytových jednotek, uvedla firma v tiskové zprávě. Necelé tři tisícovky bytů, o které společnost rozšířila své portfolio, patřilo někdejší litvínovské firmě Chemopetrol.

CPI Group získala pod svou kontrolu 2 700 bytů ve správě společnosti Haines, kterou koupila v červnu. V takzvaných podnikových bytech bydlí zhruba pět tisíc nájemníků. "Hodnota transakce dosáhla 825 milionů korun," potvrdil generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka.

S novou akvizicí dnes CPI Group vlastní téměř 13 tisíc bytů ve 13 městech s regulovaným i tržním nájemným. "Rok 2011 nám umožní nově nabyté finanční prostředky z deregulovaných nájmů investovat zpět do revitalizace bytového fondu, což dříve, při průměrném regulovaném nájmu mezi 20-ti a 30-ti korunami na m2 nebylo možné," potvrdil záměr CPI Group investovat do oprav bytových domů Zdeněk Havelka.

CPI Group se na českém realitním trhu pohybuje od roku 1991. Aktivity skupiny zahrnují dále výstavbu a pronájem obchodních ploch, hotelový development, výstavbu a pronájem kancelářských prostor a realizaci průmyslových zón a logistických parků. Působí i na Slovensku.

CPI Group kontroluje podnikatel Radovan Vítek, který je podle serveru motejlek.com pátým nejbohatším občanem České republiky. Hodnota jeho majetku se počítá v řádu desítek miliard korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
Další zprávy