Orco napotřetí odkrylo výsledky. Ztráta činí 10,4 mld

Ekonomika Ekonomika
7. 4. 2009 23:05
Původně analytici odhadovali zhruba čtvrtinový propad
Zůstanou plány Orka na přestavbu Bubnů u ledu?
Zůstanou plány Orka na přestavbu Bubnů u ledu? | Foto: Orco group

Brno - Našim klientům ani obchodním partnerům žádné nebezpečí nehrozí, prohlašuje developerská společnost Orco. Na druhou stranu však už dvakrát posunula termín zveřejnění svých výsledků za loňský rok. A v Paříži pořádala na konci března o ochranu před věřiteli.

Zatímco ještě v roce 2007 letělo Orco strmě nahoru s čistým ziskem 87,5 milionu eur, letos se propadla do hluboké do červených čísel. Analytici původně odhadovali, že se Orco octne ve ztrátě 100 až 115 milionů eur. Realita je ovšem mnohem horší. Ztráta podle tiskové zprávy, kterou společnost zveřejnila na webu, činí 390 milionů eur, tedy asi 10,4 miliardy korun.

Orco je společností "jednoho muže", Francouze Jeana François Otta. Ten budoucí gigant, s jehož akciemi se v současnosti obchoduje na burzách v Praze, Paříži, Varšavě a Budapešti, založil v roce 1991 v Praze.

Vloni se však jeho akcionářský podíl zmenšil z 12,3 procenta na 1,6 procenta. O podíl přišel kvůli nucenému odprodeji akcií, které byly zástavou pro obchody rodinné firmy Ott.

Společnost vlastní nemovitosti a pozemky nejen v Praze, ale i v Berlíně a Moskvě. České sdružení drobných akcionářů SOS Orco chce na valné hromadě na konci dubna žádat odstoupení vedení Orco Group.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Černožic se při předjíždění čelně střetla dvě vozidla, tři lidé zemřeli

Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku v neděli dopoledne zemřeli tři lidé. Silnice I/33 je uzavřena, policie dopravu odklání po jiné trase, řekla mluvčí krajské policie Alena Kacálková.

U Černožic se srazila dvě osobní auta. Ředitel dopravní policie Jiří Zlý uvedl, že jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy