Office 2010 je k mání pro velké firmy, ostatní počkají

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
27. 5. 2010 16:55
Nový balík programů bude stát od 2500 do 16 tisíc korun. Jednotlivé licence se budou prodávat až od září.
Loni si odbyly premiéru Windows 7, letos k nim přibude Office 2010.
Loni si odbyly premiéru Windows 7, letos k nim přibude Office 2010. | Foto: Reuters

Praha - Novou verzi svého kancelářského balíku programů Office 2010 a Share Point 2010uvedl na český trh Microsoft. Až do září bude k dispozici pouze firemním zákazníkům softwarového gigantu, které mají zájem o multilicenční programy. Menší firmy a jednotlivci si budou moci koupit tři krabicové sady Office.

Ceny nové verze programového balíku se budou pohybovat od 2500 korun do 16 tisíc.

"Office 2010 bude mít zřejmě menší úspěch než jeho předchůdci, přesto se zřejmě objeví na více než polovině podnikových PC. Mnoho firem přejde z verze 2003 na Office 2010 spolu s plánovaným přechodem na nová Windows 7 uvedená loni," uvedl analytik společnosti Gartner Michael Silver.

Spolu s balíkem, který je v prodeji od začátku května, dnes česká pobočka Microsoftu představila novinky týkající se verze 2010. Jednou z nich je prodej karet s produktovým klíčem, které neobsahují software, ale jen licenci a instalační kód.

Nová verze obsahuje 12 aplikací, ty nejpoužívanější mohou nově své soubory ukládat přímo do webových úložišť SkyDrive nebo SharePoint. Uživatelé mohou využít i takzvané hostované aplikace a severy Office.

"Hostované aplikace je možné používat prostřednictvím internetových prohlížečů Internet Explorer, Firefox nebo Safari. Office Web Apps budou moci uživatelé začít používat od poloviny června," uvedl Microsoft.

Další novinka začne fungovat od podzimu. Podle Microsoftu bude většina výrobců počítačů předinstalovávat instalační obraz Microsoft Office 2010 a s ním i Office Starter 2010. Jde o časově neomezenou sadu zahrnující pouze aplikace Word Starter a Excel Starter, které jsou mají jen základní funkce a jsou doprovázené reklamou.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy