O2 přebírá zákazníky, kterým internet připojil Volný

Veronika Skálová Veronika Skálová
15. 2. 2011 12:20
Volný s poskytováním pevného internetu končí.
Telefónica O2 přebírá 13 tisíc zákazníků od společnosti Volný.
Telefónica O2 přebírá 13 tisíc zákazníků od společnosti Volný. | Foto: Telefónica O2

Praha - Třináct tisíc lidí, kteří v Česku dosud používali pevné připojení k internetu prostřednictvím společnosti Volný, se nově stane zákazníky operátora Telefónica O2. Obě společnosti se o jejich převedení k operátorovi dohodli.

Volný totiž s poskytováním služby ADSL končí. „V segmentu rezidentních zákazníků jsme se rozhodli ukončit poskytování služeb, které nejsou provozovány na naší infrastruktuře a u nichž nebyl prostor pro udržení dlouhodobé ziskovosti," uvedl k převodu předseda představenstva Volný Aleš Zeman.

Parametry ani cena připojení by se podle obou společností změnit neměly.

Ještě měsíc, do 16. března, bude jejich připojení nadále zajišťovat Volný, po tomto datu budou postupně převedeni do systémů O2. Převedení všech zákazníků má trvat přibližně pět měsíců, konkrétní datum se mají zákazníci dozvědět z dopisu, který jim operátor pošle.


 

Právě se děje

před 23 minutami

Premiér Babiš se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Dvořákem. Nemám teď s televizí žádný problém, tvrdí

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem. Po jednání vlády na dotaz novinářů odmítl, že by měl vliv na dění v Radě České televize, která je kritizována kvůli odvolání své dozorčí komise.

"Budu mít tento týden schůzku s panem Dvořákem, rád se něco dozvím. Určitě odmítám, že bych já mohl za to, že v ČT v nějaké radě se ptají na hospodaření, skutečně nemám," řekl. Poznamenal, že v poslední době nemá s tímto veřejnoprávním médiem "žádný problém". Prezident Miloš Zeman minulý týden uvedl, že ČT považuje za součást opozice, nikoliv za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi. V rozhovoru pro Parlamentní listy řekl, že Dvořák by měl podle jeho přesvědčení skončit, rozhodnutí je ale v rukou Rady České televize. Dvořákovi vadí, že se Zeman snaží podkopávat důvěru v ČT.

Desítky osobností minulý týden podepsaly otevřený dopis premiérovi, ve kterém upozorňují na situaci v ČT. Vadí jim mimo jiné způsob odvolání dozorčí komise Rady ČT. Babiše vyzvaly, aby našel způsob jak zajistit podporu nezávislosti médií veřejné služby. Text podepsali umělci, vědci, duchovní či bývalí politici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy