O2 přebírá zákazníky, kterým internet připojil Volný

Veronika Skálová Veronika Skálová
15. 2. 2011 12:20
Volný s poskytováním pevného internetu končí.
Telefónica O2 přebírá 13 tisíc zákazníků od společnosti Volný.
Telefónica O2 přebírá 13 tisíc zákazníků od společnosti Volný. | Foto: Telefónica O2

Praha - Třináct tisíc lidí, kteří v Česku dosud používali pevné připojení k internetu prostřednictvím společnosti Volný, se nově stane zákazníky operátora Telefónica O2. Obě společnosti se o jejich převedení k operátorovi dohodli.

Volný totiž s poskytováním služby ADSL končí. „V segmentu rezidentních zákazníků jsme se rozhodli ukončit poskytování služeb, které nejsou provozovány na naší infrastruktuře a u nichž nebyl prostor pro udržení dlouhodobé ziskovosti," uvedl k převodu předseda představenstva Volný Aleš Zeman.

Parametry ani cena připojení by se podle obou společností změnit neměly.

Ještě měsíc, do 16. března, bude jejich připojení nadále zajišťovat Volný, po tomto datu budou postupně převedeni do systémů O2. Převedení všech zákazníků má trvat přibližně pět měsíců, konkrétní datum se mají zákazníci dozvědět z dopisu, který jim operátor pošle.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy