Na Moravě nemůže část zákazníků O2 volat. Neví se proč

Radek Pecák Radek Pecák
22. 7. 2010 14:12
Telefon sice ukazuje, že má signál, ale nelze ho použít k ničemu

Brno - Minimálně několik stovek zákazníků mobilního operátora O2 dnes v noci a přes den nemohlo telefonovat ani odesílat a přijímat SMS zprávy. Na problém deník Aktuálně.cz upozornili čtenáři.

Podle Pavla O. z Opavska (redakci je známo celé jméno zákazníka firmy) výpadek dosud trvá. "Vím, že to není problém všech čísel a neni to otázka jednoho vysílače. Problémy má část zákazníků na celém území Moravy od jihu až na sever. Vím to jednak od svých známých a potvrdili to i operátoři O2," sdělil Pavel O.

Telefony nefungují již od noci

Problém podle něho začal už někdy v nočních hodinách. "Očekával jsem v té době několik SMS a dosud nebyly doručeny," řekl ještě. Postižený telefon sice normálně ukazuje signál, nicméně se nelze se pripojit na internet, nelze vyvolat hovor. Pokud se na telefon někdo snaží  dovolat, zní mu ze sluchátka signál, že je telefon obsazený připadě hlášení o nedostupnosti.

Podle informací, které má Pavel O od operátorky bude nutné po odstranění signálu zresetovat.

Tisková mlvučí O2 k  se k problému vyjádřila pouze stručně: "Nejedná se o žádný masivní výpadek sítě, několik set našich zákazníků se v současné chvíli nemůže dovolat ze svých mobilních telefonů. Naši technici nyní intenzivně pracují na odstranění závady a budou se snažit ,aby k nápravě došlo v co nejkratší době. Všem postiženým zákazníkům se omlouváme za případné komplikace," sdělila Lucie Policarová.

Po druhé hodině odpolední začal postiženým zákazníkům na mobilních telefonech fungovat internet (síť EDGE). Ostatní funkce však stále zůstávaly mimo provoz. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy