Letecká doprava zažije boom. Díky cestujícím z Číny

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
14. 2. 2011 9:53
Důsledky recese jsou však stále ještě citelné
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Singapur - Během následujících tří let má počet cestujících ve světové letecké dopravě dosáhnout 3,3 miliardy osob. Informovalo o tom Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA).

Předpokládaný počet je téměř o třetinu vyšší než kolik vykázaly statistiky za rok 2009.

Důvodem je stále sílící oživení z prudkého útlumu v roce 2009. Aerolinky vydělají také rostoucím počtu cestujících z nových velkých ekonomik, jako je například Čína.

Recese sice doznívá, ale ještě je cítit

Sdružení nicméně upozornilo, že důsledky světové krize se ještě v některých částech letecké přepravy projevují."Stín světové ekonomické recese zřejmě nad některými částmi tohoto odvětví ještě po určitý čas zůstane," uvedl generální ředitel IATA Giovanni Bisignani.

Sdružení v prosinci zvýšilo odhad zisku celého leteckého sektoru pro letošní rok na 9,1 miliardy dolarů (přes 160 miliard Kč) z původně předpokládaných 5,3 miliardy dolarů. Loni sektor podle odhadů vydělal 15,1 miliardy dolarů po ztrátě 9,9 miliardy v roce 2009.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy