Konec šrotovného srazil prodeje Fabií a Roomsterů

Radek Pecák Radek Pecák
24. 5. 2010 13:17
V porovnání s časem "šrotovného" jsou prodeje Škody v Německu o třetinu horší
Kvůli zájmu o Superb musí dělníci v Kvasinách pracovat o mimořádných směnách
Kvůli zájmu o Superb musí dělníci v Kvasinách pracovat o mimořádných směnách | Foto: Škoda Auto

Mladá Boleslav - Už skoro čtvrt milionu nových aut prodala za první čtyři měsíce letošního roku mladoboleslavská Škodovka. Ve srovnání se stejným výsledkem loňského roku jde o 18,6 % lepší výsledek.

Samotný duben byl lepší než ten loňský o 3,5 procenta. Končící šrotovné se podepsalo hlavně na nižších prodejích Fabií a Roomsterů. Fabií se prodalo o osmnáct procent méně než vloni, Roomsterů dokonce o 46 procent. Naopak značné nárůsty prodejů byly zaznamenány u Superbu (+163 procent).

Nejlépe prodávaným modelem zůstává nadále Octavie.  

Nejúspěšnějším trhem pro Škodovku je už stabilně Čína. Jen za duben si tam její vozy koupilo přes 12 000 zákazníků. To je skoro o třetinu více než v loňskému dubnu. Druhým největším odbytištěm je Německo. 

V Německu je Škoda nejlepší dovozce

"V porovnání s výjimečným rokem 2009, ovlivněným šrotovací prémií, sice odbyt za první čtyři měsíce 2010 o 35 % poklesl, ale ve srovnání s posledním "normálním" rokem 2008 se značce Škoda podařilo svou pozici v období od ledna do dubna 2010 zvýšit o 7 % na 43 268 vozů a uhájit tak pozici jedničky mezi importéry v Německu," řekl Reinhard Fleger, člen představenstva pro prodej a marketing.

V Česku v dubnu Škoda prodala 5604 aut, což je o čtvrtinu lepší výsledek než před rokem.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy