Kaufland stahuje z trhu konzervu s tuňákem v oleji

ČTK Radek Pecák ČTK, Radek Pecák
17. 5. 2013 10:04
Výrobek mohou zákazníci vracet i bez účtenky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pavel Baroch

Praha - Obchodní řetězec Kaufland stahuje z prodeje tuňáka v oleji Vitae d´Oro s datem trvanlivosti do 31. prosince 2015. Konzervy obsahují zvýšenou hodnotu histaminu. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

"Kaufland na základě vlastního rozhodnutí dotčené zboží z preventivních důvodů stáhl z prodeje a zároveň informoval příslušné odborné orgány," uvedl mluvčí řetězce Michael Šperl. Jde o šarži výrobku 11 P3, ostatních výrobků nebo šarží se stažení z prodeje netýká.

Fyziologicky je histamin velmi účinný. Působí na hladké svalstvo, způsobuje intensivní kontrakce dělohy, rozšiřuje cévy a tím snižuje krevní tlak.

Zákazníci mohou výrobek Vitae d'Oro Tuňák v oleji 185 g vrátit v jakékoli prodejně společnosti Kaufland. Za vrácené zboží obdrží náhradu ve výši prodejní ceny, a to i bez předložení účtenky. Zákazníci se mohou pro dotazy obrátit na zákaznickou linku 800 165 894.

 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy