Hušák se zbavil úhlavního (ne)přítele ve vedení Sazky

Veronika Skálová Veronika Skálová
13. 5. 2011 12:48
Akcionáři Sazky v čele s ČSTV odvolali rebelujícího místopředsedu představenstva
Roman Ječmínek skončil v představenstvu Sazky. Akcionáři jej na popud většinového vlastníka ČSTV odvolali
Roman Ječmínek skončil v představenstvu Sazky. Akcionáři jej na popud většinového vlastníka ČSTV odvolali | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Bouřlivé dění v největší tuzemské loterijní společnosti Sazka neutichá. Společnost oznámila, že na své mimořádné valné hromadě odvolali její akcionáři místopředsedu představenstva Romana Ječmínka.

Právě Ječmínek, předseda Autoklubu, patřil ve vedení společnosti k hlavním odpůrcům šéfa společnosti Aleše Hušáka, podal i vlastní insolvenční návrh na Sazku. Za Hušákem naopak stojí většinový akcionář Sazky, Český svaz tělesné výchovy.

Právě insolvenční návrh je jedna z věcí, která podle oficiálního vyjádření stála Ječmínka místo v představenstvu.

"Majoritní akcionář ČSTV tento svůj návrh (na odvolání Ječmínka) odůvodnil tím, že dosavadní místopředseda představenstva poškodil podáním žádosti o insolvenci dobré jméno SAZKA, a.s., což se negativně promítlo v ekonomických výsledcích společnosti," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Sazky Jan Tuna.

Zástupci ČSTV také uvedli, že se Ječmínkovými prohlášeními a činy z poslední doby "cítí velmi poškozeni".

Společnost také informovala, že její mimořádná valná hromada schválila většinou hlasů odvody do Občanského sdružení Zelený ostrov. To ovládá společnost Bestsport, která je vlastníkem a provozovatelem O2 areny a stejně jako Sazka je v insolvenčním řízení.

Roman Ječmínek zaslal novinářům vyjádření, ve kterém rozhodnutí o odvodech napadá. Rozhodnutí o převodech budoucího zisku a budoucího povinného odvodu až do roku 2021 je podle něj je v rozporu s obchodním zákoníkem, loterijním i insolvenčním zákonem i stanovami společnosti Sazka.

"Ve spolupráci s dalšími akcionáři Sazka nyní Autoklub České republiky zvažuje další právní postup pro ochranu akcionářů a věřitelů Sazka, a.s.," uvedl v prohlášení Ječmínek.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy