Fotbalový šampionát zvýšil odbyt piva Budweiser

Ekonomika Ekonomika
12. 8. 2010 10:31
Ještě více než prodej piva se zlepšil odbyt nealkoholických nápojů
Foto: Reuters

Brusel - Mistrovství světa ve fotbale bylo požehnáním pro největší světovou pivovarnickou skupinu Anheuser-Busch InBev. Hlavně ale pro její značku Budweiser, která během mistrovství světa výrazně navýšila prodej.

Aneheuser Bush podle zveřejněných výsledků dosáhl ve druhém čtvrtletí hrubého zisku (EDITDA)  3,35 miliardy dolarů (64 miliardy Kč). Jedná se o meziroční nárůst o 5,6 procenta. Čistý zisk se ve čtvrtletí zvýšil o 7,5 procenta na 1,15 miliardy dolarů ( 21,9 miliardy Kč).

Ještě větší růst prodejů než u piva zaznamenala firma u nealkohlických nápojů. Zatímco piva firma prodala o dvě procenta více než před rokem, prodej nealkoholických nápojů se zvýšil o 5,5 procenta.

Analytici se mýlili

Zveřejněná čísla jsou lepší než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters vesměs říkali, že zisk se zvýší jen na 3,28 miliardy dolarů. Zmýlili se i v objemu prodaných nápojů. Ten narostl o 2,1 procenta, zatímco analytici čekali opačný vývoj a pokles o 5,3 procenta. 

Příznivý vývoj Anheuser- Busch  očekává i v dalším období.  Firma prohlásila, že růst zisku EBITDA bude ve druhém pololetí vyšší, než byl od ledna do června.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy