Do ČR míří největší britský řetězec sportovních potřeb

ČTK ČTK
1. 12. 2012 14:22
SportsDirect otevřel první prodejnu v Karlových Varech, další bude v Praze
Prodejna řetězce SportsDirect v Leedsu
Prodejna řetězce SportsDirect v Leedsu | Foto: Wikimedia, geograph.org.uk

Praha - SportsDirect, největší prodejce sportovních potřeb ve Velké Británii, přichází na český trh. První českou prodejnu otevřel 1. listopadu v Karlových Varech, další bude následovat v pražském nákupním centru Avion na Zličíně.

Oznámil to developer Inter Ikea Centre Group, který zličínské centrum provozuje. Prodejnu o rozloze 2500 čtverečních metrů otevře SportsDirect pro zákazníky 27. listopadu. Nový nájemce nahradí řetězec Gigasport, který letos odešel z českého a slovenského trhu. Lokalitu si SportsDirect vybral jako základnu plánované expanze v České republice.

Společnost byla založena v roce 1982 a celá skupina dnes vlastní více než 470 prodejen. Vstup firmy na český trh navazuje na její úspěšnou expanzi na Slovensku.

Konkurence v tuzemském maloobchodu se sportovním zbožím je stále tvrdší. V Česku delší dobu fungují sítě obchodů Hervis, Sportisimo a Intersport a předloni na podzim sem vstoupil francouzský řetězec Decathlon. Rakouská obchodní skupina Kastner & Öhler s řetězcem prodejen se sportovními potřebami a módou Gigasport naproti tomu letos z Česka odešla.

"Expanze mezinárodních značek na nové trhy jsou velmi opatrné. Řetězce důkladně prověřují příležitosti na komplexní škále kritérií. Právě atraktivita lokality a správné načasování v nadcházejícím předvánočním období se velkou měrou přičinily o mimořádně rychlou dohodu," uvedl Lukáš Výtisk ze společnosti Cushman & Wakefield, která poskytuje služby v oboru komerčních nemovitostí.

Podívejte se na nejdražší nákupní ulice světa. Nový žebříček:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy