Dlouhý konec slavné značky. OP Prostějov je v konkurzu

ČTK ČTK
20. 5. 2011 11:38
Soud znovu poslal někdejšího výrobce oděvů do konkurzu

Prostějov - Zkrachovalý prostějovský Oděvní podnik (OP) je opět v konkurzu. Rozhodla o tom dnes soudkyně brněnského krajského soudu Bohumila Čuprová. ČTK informaci získala z insolvenčího rejstříku. OP již loni v srpnu ukončil sériovou výrobu.

Poslední funkční částí podniku je výroba na míru. Své pohledávky vůči OP nárokuje 555 věřitelů, žádají 2,15 miliardy korun.

Oděvní podnik je v úpadku již více než rok. Loni v květnu ho poprvé poslal do konkurzu soudce brněnského krajského soudu Jan Kozák, který měl původně insolvenční řízení OP na starosti. Jeho rozhodnutí však s konečnou platností zrušil v dubnu Vrchní soud v Olomouci, a to z toho důvodu, že případ byl přidělen Kozákovi v rozporu se zákonem o soudech a soudcích.

Vrchní soud dal zároveň pokyn předsedovi brněnského krajského soudu, aby rozhodl, komu kauzu předá. Insolvenční soudkyní ve věci OP předseda soudu ustanovil Čuprovou.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy