Dlouhý konec slavné značky. OP Prostějov je v konkurzu

ČTK ČTK
20. 5. 2011 11:38
Soud znovu poslal někdejšího výrobce oděvů do konkurzu

Prostějov - Zkrachovalý prostějovský Oděvní podnik (OP) je opět v konkurzu. Rozhodla o tom dnes soudkyně brněnského krajského soudu Bohumila Čuprová. ČTK informaci získala z insolvenčího rejstříku. OP již loni v srpnu ukončil sériovou výrobu.

Poslední funkční částí podniku je výroba na míru. Své pohledávky vůči OP nárokuje 555 věřitelů, žádají 2,15 miliardy korun.

Oděvní podnik je v úpadku již více než rok. Loni v květnu ho poprvé poslal do konkurzu soudce brněnského krajského soudu Jan Kozák, který měl původně insolvenční řízení OP na starosti. Jeho rozhodnutí však s konečnou platností zrušil v dubnu Vrchní soud v Olomouci, a to z toho důvodu, že případ byl přidělen Kozákovi v rozporu se zákonem o soudech a soudcích.

Vrchní soud dal zároveň pokyn předsedovi brněnského krajského soudu, aby rozhodl, komu kauzu předá. Insolvenční soudkyní ve věci OP předseda soudu ustanovil Čuprovou.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy