Delta obnoví spojení mezi Prahou a New Yorkem

ČTK ČTK
25. 5. 2013 7:50
Spoj bude létat sedmkrát týdně do 11. října
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Americká letecká společnost Delta Air Lines od soboty obnovuje pravidelné letecké spojení mezi Prahou a New Yorkem. 

První spoj po zimní pauze přiletí na pražské letiště Václava Havla v 10:40. Celkem bude Delta mezi oběma městy létat sedmkrát v týdnu. Společnost provoz linky plánuje zatím do 11. října. Pokud bude zájem cestujících, spojení prodlouží.

Delta bude na lince používat Boeing 767-300 s 209 sedadly, týdně tak bude mezi Českem a Spojenými státy možné přepravit bezmála 3000 lidí. Loni společnost mezi Českem a USA přepravila zhruba 100.000 pasažérů při průměrné vytíženosti spojů 82 procent.

Loni Delta spojení mezi Prahou a New Yorkem ukončila v polovině listopadu kvůli nízké poptávce o cestování během zimní sezony. Výpadek v pravidelném spojení chtěl původně nahradit tuzemský soukromý dopravce Travel Service, který usiloval o zahájení přímého spojení na Floridu. Pro nezájem cestujících ale spojení do Miami zrušil ještě před zahájením letů v druhé polovině listopadu.

Delta Air Lines provozuje spojení do 317 míst v 58 zemích světa. V letošním prvním čtvrtletí dopravce zaznamenal prudký pokles zisku. Důvodem podle společnosti byly vyšší náklady způsobené růstem mezd.


 

Právě se děje

Další zprávy