Další přesuny v ČSA,lidé od charterů přešli do cestovky

Veronika Skálová Veronika Skálová
1. 6. 2010 17:04
Z cestovní kanceláře, která se bude starat o chartery vznikne postupně samostatná letecká společnost.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - S turisty na dovolenou od dnešního dne nebudou létat České aerolinie, ale jejich dceřinná cestovní kancelář Holidays Czech Airlines. Pod tuto společnost přešli od dnešního dne všichni zaměstnanci z charterového oddělení, ale s výjimkou létajícího personálu.

Z cestovní kanceláře se totiž má postupně stát samostatná letecká společnost, nejprve však musí získat potřebná povolení.

"Holidays Czech Airlines bude v této první fázi plnit funkci obchodní společnosti v oblasti nepravidelné dopravy. Zároveň zažádá o veškerá povolení, tedy především o licenci leteckého dopravce a osvědčení provozovatele obchodní letecké dopravy (AOC), která jsou potřebná pro plnohodnotné fungování leteckého dopravce," uvedl předseda představenstva a prezident ČSA Miroslav Dvořák.

Chartery chtěl koupit Travel Service

Ještě před časem ČSA zvažovalo, že se charterové letecké dopravy zbaví, zájem o ni měl například Travel Service. Nakonec z plánu sešlo.

Rozdělení jediného leteckého gigantu na holding menších specializovaných společností má pomoci aerolinkám setřást ztrátu, která byla v minulém roce 3,7 miliardy korun. Už dříve byl do samostatné společnosti vyčleněn takzvaný handling, tedy odbavení zavazadel i letadel.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy