Dálniční známka bude stát 1500 Kč, rozhodl se úřad

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
22. 8. 2011 9:16
Ministerstvo dopravy už počítá s tím, že z variant zdražení dálniční známky vybere tu nejvyšší cenu
Foto: ministerstvo dopravy

Praha - Roční jízda po dálnici osobním automobilem bude příští rok stát 1500 korun, o 300 korun více než letos.

Zdražení známek má vynést 700 milionů korun, uvedla pondělní Mf Dnes. Česko se tak stane zemí, která má jednu z nejdražších dálničních známek v Evropě.

Ministerstvo dopravy půbodně zvažovalo tři varianty zdražení: o 100 Kč, 200 Kč, nebo 300 korun. Do vlády ale posílá návrh  s nejvyšší cenou, s níž už počítá také rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Stát už dálniční známky na příští rok tiskne. Stejně jako letos na nich nebude uvedena cena. Podobně jako podraží roční kupon, budou řidiči platit více i za krátkodobé varianty dálniční známky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Brazilská komise doporučila obvinit prezidenta Bolsonara, vadí jí jeho přístup k pandemii

Vyšetřovací komise horní komory brazilského parlamentu doporučuje obvinit prezidenta Jaira Bolsonara a desítky dalších činitelů z několika trestných činů kvůli jejich přístupu k pandemii covidu-19. Informují o tom místní média s odkazem na zprávu, která má být zveřejněna ve středu a o níž mají senátoři hlasovat 26. října. Podle analytiků sice není pravděpodobné, že by prokuratura stíhání prezidenta zahájila, závěry komise ale mohou Bolsonarovi uškodit v prezidentských volbách, jež se mají konat příští rok. Bolsonaro už dříve vyšetřování komise označil za frašku.

Senátní komise za téměř půl roku vyslechla desítky expertů i vládních činitelů, jejichž výpovědi mohli Brazilci sledovat v televizi. Ve zprávě, která má bezmála 1200 stran, viní prezidenta zejména z toho, že odmítal koronavirová opatření zaváděná brazilskými guvernéry, doporučoval proti nemoci covid-19 vědecky neověřené medikamenty a obstrukcemi zpozdil dodávky vakcín proti covidu. Tím přispěl k jeho šíření a k úmrtí spojených s covidem, jichž dvousetmilionová Brazílie eviduje na 604 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy