Čtenáři vybrali nejhezčí dřevostavbu. Podívejte se

Veronika Skálová Veronika Skálová
10. 3. 2010 15:22
Názor čtenářů Aktuálně.cz jde proti názoru odborné poroty.
Tento návrh zaujal největší množství čtenářů. Porota mu medaili nedala, přisoudila mu však odměnu.
Tento návrh zaujal největší množství čtenářů. Porota mu medaili nedala, přisoudila mu však odměnu. | Foto: www.drevenydum.org

Brno - Déle než dva týdny mohli čtenáři Aktuálně.cz vybrat ten nejlepší z osmi návrhů dřevostaveb, které letos architekti poslali do soutěže Dřevěný dům 2010.

Za absolutní jedničku označili dům v anketě označený číslem 6 z dílny Martina Kulštejna. Hlasovalo pro něj 1228 čtenářů.

Druhý skončil dům označený číslem 8 a navržený týmem HCHKRDTN. Tento dům zaujal 1058 četnářů.

S velkým odstupem následuje třetí místo pro dům číslo 7, který navrhli Jan Márton, Petr Klápště a Aleš Brotánek.

Naopak nejméně hlasů, tedy 61 a 81, získaly návrhy domů číslo 2 a 1.

Porota měla jiný názor

Názor čtenářů Aktuálně.cz je tak v opozici k hodnocení odborné poroty. Ta první cenou ocenila dům číslo 1, který navrhl Ondřej Mundl.

„Tento návrh ve své komplexnosti nejlépe splnil zadání a úmysl soutěže. Jistě je možné i u tohoto návrhu nalézt nedostatky, stejně jako u všech ostatních, ale obecně tento návrh přímočaře ukazuje cestu jednoduchého přehledného soudobého stavění, které na první pohled neskrývá použité materiály a technologie. Dá se říci, že v tomto smyslu se jedná o „pravověrnou" moderní dřevostavbu," zhodnotili odborníci návrh, který u čtenářů vizuálně propadl.

Druhé místo přisoudila porota domu číslo 2 a třetí pozici pak domu číslo 4, který u čtenářů Aktuálně.cz skončil čtvrtý.

Do letošního ročníku soutěže Dřevěný dům přihlásilo 42 autorů celkem 24 soutěžních prací.

Všechny soutěžní návrhy i s podrobným popisem si mohou lidé prohlédnout na internetových stránkách soutěže www.drevenydum.org.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy