Čtenáři vybrali nejhezčí dřevostavbu. Podívejte se

Veronika Skálová Veronika Skálová
10. 3. 2010 15:22
Názor čtenářů Aktuálně.cz jde proti názoru odborné poroty.
Tento návrh zaujal největší množství čtenářů. Porota mu medaili nedala, přisoudila mu však odměnu.
Tento návrh zaujal největší množství čtenářů. Porota mu medaili nedala, přisoudila mu však odměnu. | Foto: www.drevenydum.org

Brno - Déle než dva týdny mohli čtenáři Aktuálně.cz vybrat ten nejlepší z osmi návrhů dřevostaveb, které letos architekti poslali do soutěže Dřevěný dům 2010.

Za absolutní jedničku označili dům v anketě označený číslem 6 z dílny Martina Kulštejna. Hlasovalo pro něj 1228 čtenářů.

Druhý skončil dům označený číslem 8 a navržený týmem HCHKRDTN. Tento dům zaujal 1058 četnářů.

S velkým odstupem následuje třetí místo pro dům číslo 7, který navrhli Jan Márton, Petr Klápště a Aleš Brotánek.

Naopak nejméně hlasů, tedy 61 a 81, získaly návrhy domů číslo 2 a 1.

Porota měla jiný názor

Názor čtenářů Aktuálně.cz je tak v opozici k hodnocení odborné poroty. Ta první cenou ocenila dům číslo 1, který navrhl Ondřej Mundl.

„Tento návrh ve své komplexnosti nejlépe splnil zadání a úmysl soutěže. Jistě je možné i u tohoto návrhu nalézt nedostatky, stejně jako u všech ostatních, ale obecně tento návrh přímočaře ukazuje cestu jednoduchého přehledného soudobého stavění, které na první pohled neskrývá použité materiály a technologie. Dá se říci, že v tomto smyslu se jedná o „pravověrnou" moderní dřevostavbu," zhodnotili odborníci návrh, který u čtenářů vizuálně propadl.

Druhé místo přisoudila porota domu číslo 2 a třetí pozici pak domu číslo 4, který u čtenářů Aktuálně.cz skončil čtvrtý.

Do letošního ročníku soutěže Dřevěný dům přihlásilo 42 autorů celkem 24 soutěžních prací.

Všechny soutěžní návrhy i s podrobným popisem si mohou lidé prohlédnout na internetových stránkách soutěže www.drevenydum.org.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy