ČSOB vydělala do září přes 9 miliard. To je o 231 % víc

hp
13. 11. 2009 12:40
ČSOB zvýšila meziročně svůj zisk o 231 procent
ČSOB konkurenci v čistém zisku rozdrtila.
ČSOB konkurenci v čistém zisku rozdrtila. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Zisk České obchodní banky se od ledna do září letošního roku zvýšil meziročně o 231 procent na 9,19 miliardy korun. V loňském roce měla banka za stejné období čistý zisk jen 2,78 miliardy korun.

Podle banky došlo k růstu zisku kvůli přecenění portfolia neboli takzvaných dluhopisů CDO na nulu. "Portfolio CDO nemá žádný negativní vliv na výsledky skupiny ČSOB za třetí čtvrtletí 2009, protože na konci roku 2008 skupina ČSOB toto portfolio přecenila na nulu," vysvětlilo vedení banky.

V porovnání s ostatními bankami v České republice se tak ČSOB stala bankou, která vydělala za toto období nejvíce peněz.

Čistý zisk České spořitelny stoupl meziročně jen o 0,3 procenta na 9,65 miliardy korun a Raiffeisenbank o 49 procent na 1,62 miliardy korun. Naopak meziroční pokles zaznamenala Komerční banka, a to o 14,5 procenta na přibližně 8,44 miliardy korun, a také UniCredit Bank, ta o 39 procent na 2,01 miliardy korun.

Dnes ohlásila výsledky i mateřská banka české ČSOB, belgická společnost KBC, které stoupl za třetí čtvrtletí čistý zisk na více než půl miliardy eur. Loni přitom byla ve ztrátě 906 milionů eur. 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy