ČSA má nové logo. Kvůli starému žalobu

hsch
21. 9. 2007 22:45
ČSA čelí žalobě za užívání starého loga
Letadlo ČSA před terminálem na letišti v Ruzyni.
Letadlo ČSA před terminálem na letišti v Ruzyni. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - České aerolinie představily nové logo. Říkají, že kvůli tomu, aby působilo mladě a moderně. Nicméně kvůli staré značce byla na ČSA podaná žaloba.

Autoři původního loga a vizuálního stylu podali na aerolinky žalobu již v roce 2002. Spor se však táhne dodnes. "Moji klienti Rostislav Vaněk a Radomír Leszczynski ji podali kvůli neoprávněnému užívání," říká právník Jiří Kratochvíl, který autory návrhu zastupuje.Ve hře jsou přitom miliony korun.

SOUVISLOSTI:
ČSA změní logo i letadla

Změnu loga kvůli právním neshodám vedení ČSA odmítá. "Výzkumy provedené v Česku i zahraničí ukázaly, že dosavadní logo bylo vnímáno jako strnulé, nezajímavé a spojené s východoevropským, nižším standardem služeb, než ve skutečnosti České aerolinie poskytují," tvrdí nyní viceprezident pro marketing Českých aerolinií Petr Pištělák.

"Kvůli žalobě jsme logo rozhodně neměnili," uvedl pro deník Aktuálně.cz Radomír Lašák, prezident ČSA. 

Původní logo které představují tři trojúhelníky, používá ČSA od začátku devadesátých let.

Foto: ČSA

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy