ČSA má nové logo. Kvůli starému žalobu

hsch
21. 9. 2007 22:45
ČSA čelí žalobě za užívání starého loga
Letadlo ČSA před terminálem na letišti v Ruzyni.
Letadlo ČSA před terminálem na letišti v Ruzyni. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - České aerolinie představily nové logo. Říkají, že kvůli tomu, aby působilo mladě a moderně. Nicméně kvůli staré značce byla na ČSA podaná žaloba.

Autoři původního loga a vizuálního stylu podali na aerolinky žalobu již v roce 2002. Spor se však táhne dodnes. "Moji klienti Rostislav Vaněk a Radomír Leszczynski ji podali kvůli neoprávněnému užívání," říká právník Jiří Kratochvíl, který autory návrhu zastupuje.Ve hře jsou přitom miliony korun.

SOUVISLOSTI:
ČSA změní logo i letadla

Změnu loga kvůli právním neshodám vedení ČSA odmítá. "Výzkumy provedené v Česku i zahraničí ukázaly, že dosavadní logo bylo vnímáno jako strnulé, nezajímavé a spojené s východoevropským, nižším standardem služeb, než ve skutečnosti České aerolinie poskytují," tvrdí nyní viceprezident pro marketing Českých aerolinií Petr Pištělák.

"Kvůli žalobě jsme logo rozhodně neměnili," uvedl pro deník Aktuálně.cz Radomír Lašák, prezident ČSA. 

Původní logo které představují tři trojúhelníky, používá ČSA od začátku devadesátých let.

Foto: ČSA

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Smutný osud Romů zůstává zastřenou kapitolou dějin, připomenul Fiala přesun do Osvětimi

V Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku si lidé připomněli 79. výročí hromadného odsunu 749 Romů do koncentračního tábora do Osvětimi. Mezi odvezenými za druhé světové války byli muži, ženy i děti, nejmladší dívce byly čtyři měsíce. Premiér Petr Fiala (ODS) při této příležitosti uvedl, že smutný osud českých a moravských Romů zůstává nejen tragickou, ale do značné míry i zastřenou kapitolou našich dějin. 

Premiér Fiala řekl, že v holokaustu se zhmotnila nenávist ve vražedný systém, který nabyl hrůzných rozměrů. Připomněl, že v Česku existovaly dva koncentrační tábory pro Romy, a to v Hodoníně u Kunštátu a v Letech u Písku. "Nuceně v nich přebývaly celé rodiny. Muži, ženy i děti žili v nelidských podmínkách, trápil je hlad, nemoci a otrocká práce. Velká část tu zahynula, další čekalo utrpení v podobě cesty za prací do táborů v Německu nebo transport do Osvětimi," řekl Fiala.

Podle něj státu trvalo dlouhou vypořádání se s věcí s ohledem na výkup pozemků a podobně. "Za tu dobu pamětníci, pro které by byl památník zadostiučiněním, postupně odcházeli. Pokud nás má historie něco naučit, je nutné, abychom tragické události neviděli jen jako věty v učebnicích, ale abychom je dokázali spojit s konkrétními místy a osudy," dodal Fiala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy