ČSA změní logo i vzhled svých letadel

hpv
14. 9. 2007 15:58
Vedení ČSA se po 15 letech rozhodlo změnit image

Praha - Vedení Českých aerolinií se po patnácti letech rozhodlo změnit vzhled letadel.

"Dosavadní logo bylo vnímáno jako strnulé, nezajímavé a spojené s východoevropským, nižším standardem služeb, než ve skutečnosti České aerolinie poskytují," říká Petr Pištělák, viceprezident pro marketing ČSA.

ČSA se pro změnu značky rozhodlo v době, kdy zápasí s ne příliš dobrými výsledky hospodaření. Společnost sice za tento rok očekává zisk, ale dopomůže jí k tomu prodej majetku v řádu stovek milionů korun.

Za první pololetí vykázal největší tuzemský dopravce ztrátu po zdanění 175 milionů korun, za prvních sedm měsíců se dostal do zisku ve výši 182 milionů korun.

Management aerolinií ale tvrdí, že změna značky nebude pro ČSA finančně náročná. "Lak na letadlech je nutné pravidelně měnit zhruba po pěti letech. Nové "barvy" tak letouny Českých aerolinií postupně získají až v rámci pravidelně plánované údržby," uvádí například Petr Pištělák. Celkové náklady na rebranding však společnost neuvedla.

Nová podoba letadel ČSA
Nová podoba letadel ČSA | Foto: ČSA

Změna loga není  v letectví ničím neobvyklým. V posledních letech změnily image například americká Delta Air Lines, nebo ruský Aeroflot.

Nové logo se objevuje již na uniformách zaměstnanců a na prodejních místech.

Příští týden navíc představí své logo i dceřiná společnost ČSA Click4Sky. Ta bude prodávat nízkonákladové letenky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy