ČSA změní logo i vzhled svých letadel

hpv
14. 9. 2007 15:58
Vedení ČSA se po 15 letech rozhodlo změnit image

Praha - Vedení Českých aerolinií se po patnácti letech rozhodlo změnit vzhled letadel.

"Dosavadní logo bylo vnímáno jako strnulé, nezajímavé a spojené s východoevropským, nižším standardem služeb, než ve skutečnosti České aerolinie poskytují," říká Petr Pištělák, viceprezident pro marketing ČSA.

ČSA se pro změnu značky rozhodlo v době, kdy zápasí s ne příliš dobrými výsledky hospodaření. Společnost sice za tento rok očekává zisk, ale dopomůže jí k tomu prodej majetku v řádu stovek milionů korun.

Za první pololetí vykázal největší tuzemský dopravce ztrátu po zdanění 175 milionů korun, za prvních sedm měsíců se dostal do zisku ve výši 182 milionů korun.

Management aerolinií ale tvrdí, že změna značky nebude pro ČSA finančně náročná. "Lak na letadlech je nutné pravidelně měnit zhruba po pěti letech. Nové "barvy" tak letouny Českých aerolinií postupně získají až v rámci pravidelně plánované údržby," uvádí například Petr Pištělák. Celkové náklady na rebranding však společnost neuvedla.

Nová podoba letadel ČSA
Nová podoba letadel ČSA | Foto: ČSA

Změna loga není  v letectví ničím neobvyklým. V posledních letech změnily image například americká Delta Air Lines, nebo ruský Aeroflot.

Nové logo se objevuje již na uniformách zaměstnanců a na prodejních místech.

Příští týden navíc představí své logo i dceřiná společnost ČSA Click4Sky. Ta bude prodávat nízkonákladové letenky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy