ČR má o dva uhlobarony méně. Měkota a Koláček skončili

djl
11. 3. 2008 14:30
Prodali podíly v CzechCoal, té patří 51 % akcií MU
Důl ČS armády. Tudy měl letět balón
Důl ČS armády. Tudy měl letět balón | Foto: Ludvík Hradilek

Most - Luboš Měkota a Antonín Koláček prodali své podíly ve firmě CzechCoal, která vlastní 51 procent akcií Mostecké uhelné.

Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Své 40 procentní podíly odprodali dvěma zbylým akcionářům Petru Pudilovi a Vasilu Bobelovi.

"Ti jsou zároveň manažery klíčových společností skupiny. Vasil Bobela je předsedou představenstva společnosti Mostecká uhelná a Petr Pudil je předsedou představenstva a generálním ředitelem Czech Coal a.s," stojí v tiskovém prohlášení.

Obě strany se v kupní smlouvě zavázaly, že finanční obnos, který Pudil s Bobelou za podíly zaplatili, nebudou v médiích nijak komentovat.

Podle nepotvrzených informací MF Dnes se však cena 80procentního podílu pohybovala kolem 11,5 miliard korun.

Noví vlastníci ve firmě vlastní shodně po 50 procentech akcií. Před odkupem jim totiž patřilo po 10 procentech.

Odkup financují z vlastních zdrojů a několika úvěry od bank.

Druhým akcionářem vedle firmy CzechCoal sídlící v Holandsku je Pavel Tykač, jenž vlastní zbylý podíl, tedy 49 procent akcií Mostecké uhelné.

Firma se kromě těžby uhlí zaměřuje na obchod se elektrickou energií a povolenkami na produkci emisí.

Související:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 2 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy