ČR má o dva uhlobarony méně. Měkota a Koláček skončili

djl
11. 3. 2008 14:30
Prodali podíly v CzechCoal, té patří 51 % akcií MU
Důl ČS armády. Tudy měl letět balón
Důl ČS armády. Tudy měl letět balón | Foto: Ludvík Hradilek

Most - Luboš Měkota a Antonín Koláček prodali své podíly ve firmě CzechCoal, která vlastní 51 procent akcií Mostecké uhelné.

Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Své 40 procentní podíly odprodali dvěma zbylým akcionářům Petru Pudilovi a Vasilu Bobelovi.

"Ti jsou zároveň manažery klíčových společností skupiny. Vasil Bobela je předsedou představenstva společnosti Mostecká uhelná a Petr Pudil je předsedou představenstva a generálním ředitelem Czech Coal a.s," stojí v tiskovém prohlášení.

Obě strany se v kupní smlouvě zavázaly, že finanční obnos, který Pudil s Bobelou za podíly zaplatili, nebudou v médiích nijak komentovat.

Podle nepotvrzených informací MF Dnes se však cena 80procentního podílu pohybovala kolem 11,5 miliard korun.

Noví vlastníci ve firmě vlastní shodně po 50 procentech akcií. Před odkupem jim totiž patřilo po 10 procentech.

Odkup financují z vlastních zdrojů a několika úvěry od bank.

Druhým akcionářem vedle firmy CzechCoal sídlící v Holandsku je Pavel Tykač, jenž vlastní zbylý podíl, tedy 49 procent akcií Mostecké uhelné.

Firma se kromě těžby uhlí zaměřuje na obchod se elektrickou energií a povolenkami na produkci emisí.

Související:

 

Právě se děje

před 41 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy