Český Aeroholding je blíž vzniku, má 55 milionů

Veronika Skálová Veronika Skálová
19. 1. 2011 14:30
Vláda schválila privatizaci 55 milionů z krátkodobého finančního majetku Správy Letiště Praha.

Praha - Cesta ke vzniku jednotného holdingu Letiště Praha a Českých aerolinií je otevřená. Vláda dnes schválila privatizaci části majetku státního podniku Správa Letiště Praha, konkrétně 55 milionů korun z krátkodobého finančního majetku letiště.

Tato částka později poslouží jako základní kapitál pro nově vzniklá akciová společnost Český Aeroholding.  "Do ní budou později vloženy majetkové účasti státu ve společnostech Letiště Praha a České aerolinie," uvedl mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Vláda také schválila složení představenstva a dozorčí rady budoucího holdingu. V čele pětičlenného představenstva stane generální ředitel obou společností Miroslav Dvořák, v osmičlenné dozorčí radě zasednou zástupci ministerstva financí, dopravy, hlavního města Prahy i zaměstnanců letiště i aerolinek.

Vytvoření společného holdingu se ziskového letiště a ztrátových aerolinií je další fází v restrukturalizaci Českých aerolinií. Ta má vést k jejich návratu do zisku po letech ztrát.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská unie bude mít krizový zdravotní úřad HERA, má zabránit další pandemii

Evropská unie bude mít od příštího roku nový úřad, který má evropský blok v reakci na covidovou pandemii lépe připravit na další krizové situace. Evropská komise ve čtvrtek představila podrobnosti chystaného zdravotního úřadu označovaného zkratkou HERA, který bude mít za úkol uchránit unijní státy před opakováním těžkých dopadů koronavirové nákazy. Brusel chce na jeho fungování v příštích šesti letech vyčlenit miliardu eur (25,5 miliardy korun) ročně.

Unie loni čelila kritice za pomalou reakci na první vlnu pandemie. Komise proto na podzim přišla s návrhy na posílení společné zdravotní politiky. Kromě zvýšení objemu společného nákupu léků či rozšíření pravomocí Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) a Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) iniciovala i vznik nového krizového orgánu.

"HERA je dalším stavebním kamenem silnější zdravotní unie a velkým krokem vpřed pro naši připravenost na krize," prohlásila dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy