Český Aeroholding je blíž vzniku, má 55 milionů

Veronika Skálová Veronika Skálová
19. 1. 2011 14:30
Vláda schválila privatizaci 55 milionů z krátkodobého finančního majetku Správy Letiště Praha.

Praha - Cesta ke vzniku jednotného holdingu Letiště Praha a Českých aerolinií je otevřená. Vláda dnes schválila privatizaci části majetku státního podniku Správa Letiště Praha, konkrétně 55 milionů korun z krátkodobého finančního majetku letiště.

Tato částka později poslouží jako základní kapitál pro nově vzniklá akciová společnost Český Aeroholding.  "Do ní budou později vloženy majetkové účasti státu ve společnostech Letiště Praha a České aerolinie," uvedl mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Vláda také schválila složení představenstva a dozorčí rady budoucího holdingu. V čele pětičlenného představenstva stane generální ředitel obou společností Miroslav Dvořák, v osmičlenné dozorčí radě zasednou zástupci ministerstva financí, dopravy, hlavního města Prahy i zaměstnanců letiště i aerolinek.

Vytvoření společného holdingu se ziskového letiště a ztrátových aerolinií je další fází v restrukturalizaci Českých aerolinií. Ta má vést k jejich návratu do zisku po letech ztrát.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu v Horním Slavkově, poblíž místa činu zadržela šedesátiletého muže

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu, která se stala v sobotu v Horním Slavkově na Sokolovsku. Nedaleko místa činu zadržela podezřelého šedesátiletého muže, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Vražda se stala ve večerních hodinách. "Na odlehlém místě policisté u osobního automobilu nalezli dvě osoby bez známek života. Provedeným ohledáním za přítomnosti soudního lékaře bylo zjištěno, že obě osoby zemřely násilnou smrtí. O několik desítek metrů od vozidla byl zadržen podezřelý šedesátiletý muž," popsal Kopřiva.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a na případu dál pracují. Vzhledem k počáteční fázi vyšetřování nechce policie zatím bližší podrobnosti zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy